Fortuna I Liga: Remis w Sączu

Aktualizacja: 31 sty 2023, 12:03
7 wrz 2019, 21:27

Sandecja Nowy Sącz zremisowała na własnym stadionie z GKS Jastrzębie 1 do 1. Bramki strzelili Dominik Kun i Adam Żak.

Pierwsza połowa spotkania nie przyniosła bramek. Dość powiedzieć, że pierwszy celny strzał gospodarzy zdołał paść dopiero w 31. minucie. Akcja nie przyniosła jednak gola, na którego czekaliśmy do 53. minuty. Dominik Kun minął obrońcę i w sytuacji sam na sam nie pozostawił żadnych złudzeń bramkarzowi.

Tym samym drużyna z małopolski odpowiedziała Ślązakom na nieskuteczność z pierwszej połowy. W 17. minucie niewiele nad poprzeczką uderzył Marek Mróz.

Dominik Kun mógł z kolei cieszyć się z dającej prowadzenie bramki jeszcze przed przerwą, gdy w 44. minucie przebiegł kilka metrów, a na 20 metrze przed linią bramkową zdecydował się na strzał, który ofiarnie obronił Grzegorz Drazik.

Przyjezdni nie chcieli łatwej porażki. Już w 70. minucie gola zdobył strzelający z większej odległości – Adam Żak.

Druga połowa owocowała w znacznie więcej prób zaskoczenia bramkarza rywali. Ostatecznie występujący w roli gospodarza sądeczczanie oddali ich 16, zaś zawodnicy z Jastrzębia-Zdrój – 14.

W końcowym fragmencie gry Sandecja miała idealną okazję na ustanowienie wyniku. Z rzutu wolnego spróbował strzelić Marcin Flis, lecz na posterunku był sparujący piłkę na lewo Drazik.

Na podstawie analizy posiadania piłki trzeba przyznać, że remis jest sprawiedliwym wynikiem. Gospodarze zapisali po swojej stronie 51, zaś goście 49 procent.

Dla Sandecji jest to pierwszy remis w tym sezonie, która przed niedzielną serią spotkań zajmuje 11. miejsce. Dorobek podopiecznych Tomasza Kafarskiego wynosi 10 punktów. GKS sklasyfikowany jest na 8. miejscu, zaś w dorobku mają 11 punktów.

Fortuna I Liga 07.09.2019                                                                                    Sandecja Nowy Sącz 1-1 GKS Jastrzębie
Dominik Kun 51′ – Adam Żak 69′

Sandecja: Bielica – Danek (Klichowicz), Piter-Bučko, Szufryn, Flis, Kun, Chmiel, Walski (Thiago), Baran, Małkowski, Korzym (Dudzic)

Trener: Tomasz Kafarski

GKS 1962: Drazik – Kulawiak, Jaroszek, Bojdys, Gojny, Adamek (Szczęch), Tront, Norkowski, Mróz (Żak), Ali (Liszka), Wróbel
Trener: Jarosław Skrobacz