Fortuna I Liga: Sandecja lepsza od Puszczy! Pierwsza porażka Radomiaka

10 sie 2019, 21:03

Sandecja Nowy Sącz pokonała na wyjeździe Puszczę Niepołomice 2:1. Pierwszą porażkę na zapleczu Ekstraklasy zanotował z kolei beniaminek z Radomia, który uległ beniaminkowi z Bełchatowa 0:3.

Prowadzenie dla Sandecji w 16. minucie meczu wywalczył Maciej Korzym. Chwilę później goście mogli podwyższyć na 2:0, ale po strzale Klichowicza piłka odbiła się od słupka. Przed przerwą nieco szczęścia zabrakło z kolei Mikołajczykowi, po którego uderzeniu z rzutu wolnego futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Puszcza Niepołomice do wyrównania zdołała doprowadzić w 61. minucie za sprawą trafienia Jose Embalo. Sandecja mogła błyskawicznie odpowiedzieć, ale piłka ponownie trafiła w poprzeczkę, tym razem po strzale Małkowskiego. Gola na wagę zwycięstwa zdobył jednak w 74. minucie Michal Piter Bućko i dzięki temu Sandecja przerwała passę dwóch kolejnych porażek w lidze.

Puszcza Niepołomice 1:2 Sandecja Nowy Sącz
61. Embalo – 16. Korzym, 74. Piter-Bućko

Puszcza Niepołomice: Niemczycki – Bartków, Czarny, Stępień, Mikołajczyk – Nowak (83. Orłowski), Kotwica – Żytek, Serafin (69. Uwakwe), Sitek (57. Szczepaniak) – Embalo

Sandecja Nowy Sącz: Bielica – Baran, Piter-Bućko, Flis – Kun, Kanach, Thiago (90+2. Szufryn), Danek – Klichowicz (90+4. Dudzic), Korzym (79. Chmiel), Małkowski

Zdecydowanie mniej emocji było w Bełchatowie. Miejscowy GKS przez cały mecz kontrolował jego przebieg i pewnie ograł innego z beniaminków, Radomiaka Radom. Pierwsza bramka padła już w 9. minucie, a jej autorem był 19-letni Przemysław Zdybowicz. W 34. minucie prowadzenie na 2:0 zdołał podwyższyć pomocnik Bartosz Biel, natomiast wynik meczu pod sam jego koniec ustalił zaledwie 17-letni Dawid Kocyła.

GKS Bełchatów 3:0 Radomiak Radom
9. Zdybowicz, 34. Biel, 89. Kocyła

PGE GKS Bełchatów: 1. Lenarcik – 3. Grolik, 7. Bartosiak, 8.Czajkowski,9.Wołkowicz, 13. Golański, 14. Biel, 16. Grzelak, 20. Marzec, 21. Magiera, 59. Zdybowicz

Radomiak Radom: 1. Haluch, 7. Michalski, 9. Pereira, 10. Makowski, 11. Kaput, 14. Jakubik, 16. Cichocki, 20. Pietrzyk, 22. Górski, 33. Abramowicz, 55. Karwot