Fortuna I Liga: Sandecja lepsza u siebie.

25 sie 2019, 19:33

Sandecja Nowy Sącz wygrywa na własnym stadionie mecz 6. kolejki Fortuna I Ligi. Rywalem gospodarzy był GKS Bełchatów.

Wynik spotkania otworzyli przyjezdni, którzy po pierwszej połowie prowadzili 1:0. W 44. minucie trafił Mariusz Marzec, który po świetnej kontrze wykorzystał bardzo dobre podanie Krzysztofa Wołkowicza.

Trzeba przyznać, że w zdecydowanie lepiej prezentowała się drużyna z Nowego Sącza. Widać to nie tylko w statystyce posiadania piłki, które o 20 procent było wyższe od GKS, lecz i w liczbie celnych strzałów na bramkę. Dziesięć zaprezentowali gospodarze, zaś tylko cztery – goście.

Nic więc dziwnego, że w drugiej połowie szósty bieg włączyli nowosądeczanie. W 64. minucie do wyrównania doprowadził Michal Piter-Bućko, zaś w 80. zwycięstwo przypieczętował Grzegorz Baran.

25 sierpnia 2019, godz. 17:00 – Fortuna I Liga
Sandecja Nowy Sącz 2:1 GKS Bełchatów
44. Marzec, 64. Piter-Bućko, 80. Baran

Sandecja Nowy Sącz: Bielica – Baran, Chmiel (Kałahur), Danek, Flis, Kanach, Klichowicz (Dudzic), Korzym, Małkowski, Piter-Bućko, Thiago (Walski)

Trener: Tomasz Kafarski

GKS Bełchatów: Lenarcik – Bartosiak (Putin), Biel, Czajkowski, Golański, Grolik, Grzelak, Magiera, Marzec (Ryszka), Mas (Kocyła), Wołkowicz

Trener: Artur Derbin