Fortuna I Liga: Skromne zwycięstwo Odry Opole!

Aktualizacja: 25 sty 2023, 10:44
6 mar 2020, 19:57

Odra Opole pokonała na inaugurację 22. kolejki Fortuna I Ligi GKS Bełchatów (1:0). Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Krzysztof Janus.

W starciu drużyn z dolnych rejonów tabeli, od samego początku przeważali gospodarze. Do przerwy mimo bezbramkowego remisu kilkakrotnie zagrażali bramce strzeżonej przez Pawła Lenarcika. Na pierwsze trafienie podopieczni Dietmara Brehmera swoim kibicom kazali czekać aż do 68. minuty meczu. Wówczas piłkę do siatki skierował 33-letni pomocnik Krzysztof Janus, który w przeszłości występował m.in. w Zagłębiu Lubin.

Jak się okazało, było to jedyne trafienie w tym meczu, zapewniające Odrze bardzo cenne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty.

Odra Opole 1:0 GKS Bełchatów
68. Janus

Odra Opole: 23. Mateusz Kuchta – 80. Kacper Tabiś, 27. Mateusz Kamiński, 3. Mateusz Wypych, 77. Patryk Janasik – 22. Dawid Błanik (66, 9. Tomáš Mikinič), 66. Miłosz Trojak, 98. Mateusz Czyżycki, 20. Szymon Skrzypczak (65, 10. Witalij Fedotow), 7. Krzysztof Janus – 28. Arkadiusz Piech (88, 19. Jarosław Czernysz)

GKS Bełchatów: 1. Paweł Lenarcik – 70. Marcin Sierczyński, 3. Marcin Grolik, 21. Mariusz Magiera, 2. Mateusz Szymorek – 14. Bartosz Biel (82, 10. Dawid Flaszka), 16. Mikołaj Grzelak, 19. Adrian Małachowski, 7. Bartłomiej Bartosiak (72, 15. Viktor Putin), 9. Krzysztof Wołkowicz – 59. Przemysław Zdybowicz

żółte kartki: Janus, Kamiński, Fedotow – Wołkowicz, Bartosiak.