Fortuna I liga: Skromne zwycięstwo Stomilu. Podbeskidzie lepsze od Odry

27 paź 2018, 20:06

Stomil Olsztyn pokonał przed własną publicznością Garbarnię Kraków 1:0. Zwycięstwo w równolegle rozgrywanym spotkaniu odniosło również Podbeskidzie Bielsko-Biała, które w Opolu pokonało 1:0 miejscową Odrę.

W pierwszej połowie spotkania w Olsztynie kibice nie doczekali się bramek. Już w 3. minucie Dominik Kun mógł wyprowadzić gospodarzy na prowadzenie, jednak minimalnie chybił. Tuż przed przerwą Marcin Stromecki uderzył na bramkę Cabaja bezpośrednio z rzutu wolnego, jednak golkiper Garbarni nie dał się zaskoczyć .

Po zmianie stron po raz kolejny dobrą interwencją popisał się Cabaj, tym razem broniąc strzał Tanchyka. W 68. minucie czerwoną kartkę zobaczył Arkadiusz Garzeł i zespół z Krakowa mecz kończył w dziesięciu. Bramkę na wagę zwycięstwa w 83. minucie spotkania zdobył Mateusz Mętlicki, dokumentując tym samym przewagę gospodarzy w tym meczu.

Stomil Olsztyn 1:0 Garbarnia Kraków

83. Mętlicki

Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Wełnicki, Sołowiej, Kubań, Tanczyk, Paweł Głowacki (78. Głowacki Piotr), Trojak, Stromecki (58. Lech), Kun, Śledź (76. Mętlicki)

Garbarnia Kraków: Cabaj – Czekaj (15. Wrześniewski), Pietras (59. Gawle), Kobusiński, Ogar, Wróbel (80. Węsierski), Garzeł, Wójcik, Kostrubała, Nowak, Nieśmiałowski

Podobnie jak w Olsztynie, bramek w pierwszej połowie nie doczekaliśmy się również w Opolu. Swoich okazji nie potrafili wykorzystać m.in. Jakub Moder oraz Kacper Kostorz, po którego strzale piłka odbiła się od poprzeczki.

Jedyną bramkę tego spotkania zdobył w 76. minucie meczu Roberto Gandara, który strzałem z niewielkiej odległości pokonał Michała Szromnika. W 90. minucie spotkania za drugą żółtą kartkę boisko opuścić musiał Jakub Bąk, jednak ostatecznie jego zespół obronił prowadzenie i do Bielska-Białej wróci z kompletem punktów.

Odra Opole 0:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała

76. Gandara

Odra Opole: Szromnik – Janasik, Baranowski, Bodzioch, Dudu – Janus (78. Mikinić), Moder (73. Bonecki), Czyżycki, Niziołek (81. Niziołek), Rybicki – Gomez

Podbeskidzie B-B: Fabisiak – Modelski, Bougaidis, Wiktorski, Oleksy – Kostorz, Rakowski, Rzuchowski, Sierpina – Gandara (78. Bąk) – Sabala