Fortuna I Liga: Spore emocje i podział punktów w Tychach i Sosnowcu!

Aktualizacja: 2 lut 2023, 09:30
26 paź 2019, 20:47

Za nami kolejne mecze 15. kolejki Fortuna I Ligi. GKS Tychy zremisował z Wartą Poznań (1:1), natomiast w Sosnowcu po wielu bramkach Zagłębie podzieliło się punktami z Chojniczanką Chojnice (3:3).

W pierwszej połowie zakończonej bezbramkowym remisem obie drużyny stwarzały sobie podobną ilość sytuacji strzeleckich. W zarówno jednym jak i drugim zespole zabrakło jednak skuteczności. Ta pojawiła się za to po przerwie i kibice zgromadzeni na stadionie doczekali się większych emocji i bramek.

W 56. minucie prowadzenie dla gospodarzy zdobył Maciej Mańka pokonując golkipera Warty, Adriana Lisa. Radość GKS-u nie trwała jednak długo. Już w 63. minucie do wyrównania doprowadził zespół Piotra Tworka za sprawą trafienia Michała Jakóbowskiego. Taki wynik utrzymał się już do końca rywalizacji.

GKS Tychy 1:1 Warta Poznań
56. Mańka – 63. Jakóbowski

GKS Tychy: Jałocha – Mańka, Biernat, Sołowiej, Szeliga – Połap, Daniel, Grzeszczyk, Steblecki, Szumilas (30. Kristo) – Piątkowski (71. Lewicki)

Warta Poznań: Lis – Kiełb, Kieliba, Trałka, Grobelny, Jakóbowski, Ławniczak, Kupczak, Janicki (80. Laskowski), Napołow (67. Rybicki), Kiklaisz (60. Jaroch)

Emocje już od pierwszych minut zafundowali swoim kibicom piłkarze Dariusza Dudka. Pierwsza bramka padła bowiem w 6. minucie a jej strzelcem został Mateusz Kuzimski, któremu asystował Conejo. Odpowiedź gospodarzy przyszła kilka minut później, kiedy gola z rzutu karnego zdobył Fabian Piasecki. W 26. minucie sędzia Złotnicki podyktował kolejną “jedenastkę”, tym razem dla Chojniczanki. Do jej wykonania podszedł Mateusz Kuzimski i nie pomylił się, ponownie wyprowadzając zespół z Chojnic na prowadzenie.

Po zmianie stron skuteczność po obu stronach nadal stała na wysokim poziomie. W 54. minucie gola na 2:2 zdobył Mateusz Szwed, ale już po chwili mieliśmy trafienie dla gości, a na listę strzelców wpisał się Seweryn Michalski. Ostateczne słowo należało jednak do Zagłębia, a mianowicie Szymona Pawłowskiego, który wykorzystał – kolejny w tym meczu – rzut karny.

Zagłębie Sosnowiec 3:3 Chojniczanka Chojnice
12. Piasecki, 54. Szwed, 78. Pawłowski – 6. Kuzimski, 27. Kuzimski, 58. Michalski

Zagłębie Sosnowiec: Perdijic – Nawotka, Kraczunow, Polczak, Grzelak, Szwed, Hołota, Mularczyk, Małecki, Pawłowski (C), Piasecki

Chojniczanka Chojnice: Witan – Obroćnik, Mudra, Michalski, Sylwestrzak (C), Drozdowicz, Paprzycki, Wolski, Żukowski, Conejo, Kuzimski