Fortuna I liga: Stal kontynuuje passę zwycięstw! Wygrała też Choniczanka

28 lis 2018, 21:26

Szóste ligowe zwycięstwo z rzędu zanotowała dziś Stal Mielec. Podopieczni Artura Skowronka niepokonani w I lidze są już od 12 spotkań! Tym razem pokonali przed własną publicznością Puszczę Niepołomice 1:0. Zwycięstwo nad Wigrami Suwałki (3:1) zanotowali z kolei gracze Chojniczanki. Na ligowy triumf zawodnicy z Chojnic czekali aż od 31. sierpnia.

Bramkę dającą Stali zwycięstwo zdobył w 34. minucie po samobójczym trafieniu Piotr Stawarczyk. W polu karnym doszło do sporego zamieszania, w którym najmniej szczęścia miał doświadczony gracz Puszczy. Tym samym jego zespół zanotował szóstą ligową porażkę w tym sezonie.

Stal Mielec 1:0 Puszcza Niepołomice

34. Stawarczyk (sam.)

Stal Mielec: Kiełpin- Dobrotka, Prokić, Soljić, Nowak, Tomasiewicz, Kuświk, Getinger, De Amo, Grodzki, Bergier

Puszcza Niepołomice: Mleczko- Fryc, Stępień, Kotwica, Drzazga, Stefanik, Furtak, Stawarczyk, Żytek, Bartków, Mikołajczyk

Więcej bramek padło w równolegle rozgrywanym spotkaniu w Chojnicach. Pierwszą z nich zdobył w 16. minucie Miłosz Przybecki, który pokonał golkipera Wigier strzałem z półwoleja. Osiem minut później gospodarze prowadzili już dwoma bramkami, a na listę strzelców tym razem wpisał się Tomasz Mikołajczak. Po przerwie gola kontaktowego w 66. minucie zdobył Martin Adamec i ponownie zrobiło się ciekawie w tym spotkaniu. Wynik spotkania ustalił jednak w 85. minucie Damian Piotrowski podwyższając prowadzenie Chojniczanki.

Chojniczanka Chojnice 3:1 Wigry Suwałki

16. Przybecki, 24. Mikołajczak, 85. Piotrowski – 66. Adamec

Chojniczanka Chojnice: Janukiewicz – Wołąkiewicz, Michalski, Boczek, Pietruszka – Przybecki (71. Foszmańczyk), Paprzycki, Zawistowski, Grzelczak (55. Piotrowski) – Surdykowski (67. Danielewicz), Mikołajczak

Wigry Suwałki: Węglarz – Stasiak (58. Bida), Karbowy, Sabiłło, Olszewski, Najemski, Bartczak, Adamec, Karankiewicz, Kwaśniewski, Pawłowski