Fortuna I Liga: Stal Mielec lepsza od lidera!

Aktualizacja: 7 lut 2023, 07:34
17 lis 2019, 14:42

W jedynym dzisiejszym spotkaniu Fortuna I Ligi Stal Mielec pokonała na wyjeździe liderującą Wartę Poznań (2:0). Bramki dla zespołu gości zdobyli Mateusz Mak oraz Andreja Prokić.

Przed tym spotkaniem zespół z Wielkopolski był liderem zaplecza PKO Ekstraklasy z dorobkiem 34 punktów. Stal miała o pięć oczek mniej i plasowała się na czwartym miejscu. Nieznacznym faworytem dzisiejszego starcia był więc zespół gospodarzy.

W pierwszej odsłonie meczu lepsze wrażenie na murawie sprawiali jednak podopieczni Dariusza Marca. Już w 9. minucie za sprawą trafienia Mateusza Maka zdołali objąć prowadzenie, które utrzymali do przerwy. Po zmianie stron miejscowi do samego końca starali się doprowadzić do wyrównania. W doliczonym czasie gry, po kolejnym nieudanym ataku Warty, przyjezdni przeprowadzili błyskawiczny kontratak, który na bramkę zamienił Andreja Prokić, ustalając tym samym wynik spotkania na 2:0 dla Stali.

Zespół z Mielca dzięki dzisiejszemu zwycięstwu zrównał się punktowo z trzecim w tabeli Radomiakiem oraz zniwelował stratę do lidera z Poznania do zaledwie dwóch punktów.

Warta Poznań 0:2 Stal Mielec
9. Mak, 90+5. Prokić

Warta Poznań: Lis – Kiełb, Boczek, Trałka, Jakóbowski, Kuzdra (78. Gardzielewicz), Ławniczak, Rybicki (70. Napołow), Kupczak, Janicki (87. Laskowski), Jaroch

Stal Mielec: Primel – Żyro, Urbańczyk, Prokić, Mak (72. Janoszka), Stasik, Soljic, Nowak (84. Bielak), Tomasiewicz, Bodzioch, Getinger