Fortuna I liga: Stal Mielec odrobiła straty i pokonała Bruk-Bet Termalikę!

28 paź 2018, 17:55

Bruk-Bet Termalica przegrała przed własną publicznością ze Stalą Mielec 1:2 w 16. kolejce Fortuna I ligi. Bramkę dla gospodarzy zdobył Roman Gergen, natomiast trafienia po stronie Stali zaliczyli Martin Dobrotka oraz Josip Soljić.

Gospodarze prowadzenie objęli w 33. minucie spotkania. Jeden z zawodników Stali po wrzutce piłki w pole karne przez Kiełba zagrał ją ręką i sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Do jedenastki podszedł Roman Gergel i mocnym strzałem pokonał golkipera gości.

Po zmianie stron Gergel miał okazję do podwyższenia prowadzenia, jednak jego strzał obronił Kiełpin. W 62. minucie do wyrównania doprowadził Słowak Martin Dobrotka. Stal nie ustępowała w walce o zwycięstwo i w 87. minucie dopięła swego. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył 31-letni Chorwat Josip Soljić.

Bruk-Bet Termalica 1:2 Stal Mielec

33. Gergel (kar.) – 62. Dobrotka, 87. Soljić

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Trela – Szeliga, Szarek, Putiwcew, Mikovic, Skóraś, Jovanović, Wlazło, Kupczak, Kiełb, Gergel

Stal Mielec: Kiełpin – Dobrotka, Gąsior, Prokić, Soljić, Tomasiewicz, Kuświk, Spychała, Getinger, Perez, Banaszewski