Fortuna I Liga: Stal Mielec pokonała GKS Bełchatów

Aktualizacja: 12 kwi 2023, 14:42
21 wrz 2019, 19:07

Stal Mielec wygrała z GKS-em Bełchatów 1:0 w ramach 10. kolejki Fortuna I Ligi. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Bartosz Nowak.

Dla beniaminka z Bełchatowa dzisiejsze starcie rozpoczęło się w sposób najgorszy z możliwych. Już w 4. minucie za faul w polu karnym na Paluchowskim sędzia podyktował rzut karny dla Stali. Do jego wykonania zgłosił się Bartosz Nowak, który mocnym uderzeniem w lewy, dolny róg bramki zamienił “jedenastkę” na gola otwierającego wynik meczu. 26-letni pomocnik w 38. minucie miał kolejną okazję do zdobycia bramki, ale świetną interwencją popisał się Lenarcik i do przerwy zespół z Mielca prowadził tylko 1:0.

Po przerwie strzał na pustą bramkę po uprzednim minięciu golkipera oddał Prokić, ale w ofiarny sposób piłkę wybić zdołał Szymorek. W 62. minucie bliscy wyrównania byli goście. Po serii kilku podań na strzał zdecydował się Bartosiak, jednak piłka poszybowała tuż obok słupka. Niedługo później kolejną okazję strzelecką miał Prokić, lecz tym razem futbolówka po jego uderzeniu wylądowała na bocznej siatce. Mecz zakończył się ostatecznie zwycięstwem gospodarzy 1:0, które było ich szóstym triumfem w bieżących rozgrywkach.

Stal Mielec 1:0 GKS Bełchatów
5. Nowak (kar.)

Stal Mielec: Kiełpin- Bodzioch, Prokić, Janoszka, Stasik, Soljić, Nowak, Tomasiewicz, Paluchowski, Getinger, Bielak

GKS Bełchatów: Lenarcik- Szymorek, Grolik, Kołodziejski, Bartosiak, Czajkowski, Grzelak, Ryszka, Mas, Małachowski, Marzec