Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga Fortuna I Liga: Stal Mielec świętuje awans do ekstraklasy !

Fortuna I Liga: Stal Mielec świętuje awans do ekstraklasy !

0
Foto: stalmielec.com

Stal Mielec wygrywając mecz wyjazdowy z Zagłębiem Sosnowiec 3-0 na otwarcie 33 kolejki Fortuna I ligi zapewniła sobie awans do ekstraklasy ! Ten zasłużony klub z Podkarpacia ostatni raz występował w najwyższej klasie rozgrywkowej 24 lata temu. Bramki dla mielczan strzelili: Michał Żyro dwie oraz Mateusza Mak.

Zawodników z Mielca do tego pojedynku zagrzewać nie trzeba było. Doskonale wiedzieli, że rozpoczynając ten mecz z 4. punktową przewagą nad trzecią w tabeli Wartą Poznań wszystko mają w swoich rękach. Goście osiągnęli przewagę, której efekt przyszedł w 22. min. Michał Żyro uderzył na bramkę miejscowych, piłka po rykoszecie odbiła się od poprzeczki, a najszybciej doskoczył do niej Mateusz Mak trafiając głową do bramki.

Na kolejnego gola widzowie Stadionu Ludowego w Sosnowcu czekali do drugiej części. W pierwszej akcji od wznowieniu gry po zmianie stron z lewej strony zacentrował Maciej Domański, a Michał Żyro szczupakiem składając się do główki dopełnił formalności i Stal prowadziła już 2-0. Pięć minut później kolejna akcja przyjezdnych zakończyła się następnym golem. Mielczanie na raty próbowali rozwiązać akcję. W pierwszej okazji Bartosz Nowak został zablokowany, jednak poprawka Żyry była już skuteczna.

Trzybramkowe prowadzenie Stal Mielec utrzymała do końca i tak efektownym zwycięstwem przypieczętowała awans do ekstraklasy.

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC  0: 3  STAL MIELEC

Mak 22., Żyro 46. i 51.

Zagłębie Sosnowiec: Stępniowski – Beneta, Hołota (72. Babiarz), Łopata, Małecki (62. Szwed), Mularczyk, Pawłowski, Piasecki, Polczak, Radkowski, Ryndak (62. Seedorf)

Stal Mielec: Wrąbel – Bielak, Domański, Getinger, Mak (83. Bajorek), Nowak, Dadok (62. Tomasiewicz), Stasik (86. Kramarz), Urbańczyk, Mateusz Żyro, Michał Żyro

 

 

Komentarze