Fortuna I Liga: Stal nie wykorzystała szansy. Przegrała z outsiderem!

Aktualizacja: 31 sty 2023, 12:11
24 paź 2019, 19:28

Stal Mielec, która miała dziś okazję objąć prowadzenie w tabeli Fortuna I Ligi, przegrała z ostatnią w tabeli Odrą Opole (0:1). Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Martin Adamec.

Przed dzisiejszym starciem Stal plasowała się na trzeciej pozycji z dwoma punktami straty do liderujących Warty i Radomiaka. Zwycięstwo nad ostatnią w tabeli Odrą Opole pozwoliłoby awansować podopiecznym Dariusza Marca na fotel lidera zaplecza PKO Ekstraklasy.

W pierwszej połowie rywalizacji goście mieli zdecydowaną przewagę pod względem liczby przeprowadzonych akcji. Nie przełożyło się to jednak na bramki, w związku z czym do przerwy utrzymywał się remis 0:0. Po zmianie stron dość nieoczekiwanie inicjatywę przejęli gospodarze i to oni zdobyli jedną bramkę w tym meczu. W 84. minucie Seweryna Kiełpina pokonał Martin Adamec, czym zapewnił swojej drużynie drugie w tym sezonie zwycięstwo.

Odra Opole 1:0 Stal Mielec
84. Adamec

Odra Opole: Rosa – Janasik, Kamiński (C), Wypych, Wdowik – Mikinic (70. Wróblewski), Adamec, Czyżycki (83, Timmermans), Janus – Bonecki – Skrzypczak (69. Piech)

Stal Mielec: Kiełpin – Żyro, Prokić, Mak, Stasik (79. Olszewski), Janoszka (11. Tomasiewicz), Soljić (C), Nowak, Bodzioch, Getinger, Lisowski (65. Paluchowski)