Fortuna I Liga: Stomil wygrywa z Sandecją

Aktualizacja: 22 sie 2019, 06:51
21 sie 2019, 22:36

Stomil Olsztyn wygrywa na własnym stadionie z Sandecją Nowy Sącz 1:0. To trzecie zwycięstwo gospodarzy w tym sezonie.

Rywalizacja Stomilu z Sandecją od początku była niezwykle zacięta.

Rozerwanie siatki nastąpiło już w 7 minucie. Dla gospodarzy była to pierwsza sytuacja bramkowa, która zakończyła się sukcesem. Daniela Bielicę pokonał Szymon Sobczak.

Pierwsza połowa zapewniała wiele emocji, czego dowodem są liczne faule i kontuzja piłkarza z Olsztynu – Mateusza Gancarczyka. Ataku na rywala dokonał Brazylijczyk Thiago. W miejsce Gancarczyka pojawił się Bartłomiej Niedziela.

Szansa na wyrównanie pojawiła się 33 minucie. Faulowanym okazał się Mateusz Klichowicz, lecz rzut wolny z 20 metrów został zmarnowany.

Sandecja wciąż się nie poddawała. Idelną sytuację do trafienia w światło bramki mieli Marcin Flis i Grzegorz Baran. Dwójkowa akcja z 40 minuty nie przyniosła oczekiwanego gola.

Flis mógł zrehabilitować się 4 minuty później. Piłka po strzale z rzutu wolnego minimalnie ominęła słupek bramki i opuściła plac gry.

Kilka groźnych momentów obudziło piłkarzy z Olsztynu, któzy na drugą część meczu weszli w pełni skoncentrowani. Ładną akcję mogliśmy zobaczyć w 55 minucie, gdy świetnym podaniem został obdarzony Artur Siemaszko. Napastnik Stomilu uderzył tuż obok słupka.

Szansy na pomszczenie rywala nie wykorzystała Sandecja, która dosłownie kilka minut później miał dwustu procentową sytuację na strzelenie gola. Najpierw trudu Skibie dołożył Radosław Kanach, a dobitkę fatalnie wykonał Dominik Kun.

Sandecja goniła… goniła… i nie dokoniła rywala, których bohaterem został Piotr Skiba. Bramkarz gospodarzy kilkukrotnie ratował swoją drużynę, a jedną ze skutecznych interwencji zaliczył również w 70 minucie, gdy z kilkunastu metrów strzelał Kun.

Tym samym region tarnowski pozostaje niepocieszony po środowej kolejce I Ligi. Dzięki wygranej Stomil awnasował na 6. miejsce i z dorobkiem 9 punktów minimalnie przegrywa różnicą bramek z podtarnowską Termaliką. Zawodnicy z Nowego Sącza spadają zaś na 15. miejsce i tylko lepszy bilans bramkowy pozwala uniknąć strefy spadkowej.

21 sierpnia 2019, godz. 20:30 – Fortuna I Liga
Stomil Olsztyn 1:0 Sandecja Nowy Sącz
7. Sobczak

Stomil Olsztyn: Skiba – Kuban, Bucholc, Mosakowski, Remisz, Gancarczyk (Niedziela), Lech, Pałaszewski, Biedrzycki, Siemaszko (Hinokio), Sobczak (Cetnarski)

Trener: Piotr Zajączkowski

Sandecja Nowy Sącz: Bielica – Baran, Piter-Bućko, Flis, Kun (Chmiel), Kanach (Walski), Thiago, Danek, Klichowicz (Dudzic), Korzym, Małkowski

Trener: Tomasz Kafarski