Fortuna I Liga: Termalica przegrywa i traci pozycję lidera

Aktualizacja: 22 sie 2019, 07:23
21 sie 2019, 22:08

Termalica Bruk-Bet przegrywa drugie spotkanie w tym sezonie i traci pozycję lidera Fortuna I Ligi. Ekipę z Niecieczy pokonała Stal, która na wyjeździe ograła lidera po 4 kolejkach 2:1.

Początkowo przeważała drużyna gospodarzy. Pierwsze poważne zagrożenie nastąpiło w 17 minucie, gdy po podaniu na 3 metr doskonałej szansy nie wykorzystał pomocnik Termaliki – Piotr Wlazło. W podobnej sytuacji znalazł się kilka minut później Dawid Kalisz, który z bliskiej odległości trafił prosto w bramkarza gości.

O tym, że niewykorzystane sytuacje się mszczą przypomniała nam ostatnia faza pierwszej połowy, w której dwie bramki zdobyła drużyna z Mielca. Stal wpakowała piłkę do siatki strzeżonej przez Łukasza Budziłka 39 i 40 minucie rywalizacji.

Wynik spotkania otworzył Bartosz Nowak. Zawodnik grający na pozycji środkowego pomocnika znalazł drogę do bramki Budziłka strzałem z rzutu wolnego podyktowanym po dość kontrowersyjnym faulu. Mielczanie wykorzystali nowe przepisy poprzez zmuszenie stania obok muru. Nowak skierował piłkę w ich stronę, a jego partnerzy rozproszyli się i piłka miała otwartą drogę w stronę siatki.

Drugiego gola zapisał na swoim koncie Grzegorz Tomasiewicz.

W kolejnej odsłonie meczu inicjatywę znów przejęli gospodarze. Najpierw Seweryn Kiełpin był zmuszony do interwencji po strzale Piotra Wlazło, zaś kilka chwil później stuprocentowej okazji nie wykorzystał Dawid Kalisz.

Swoich szans nie potrafił wykorzystać rozpoczynający grę od drugiej połowy – Florin Purece. Rumuński zawodnik kilkukrotnie próbował zaskoczyć Kiełpina, lecz zwycięsko wychodził bramkarz Stali. Ostatecznie to niezwykle aktywny w drugiej połowie Rumun dał pierwszego gola dla zawodników prowadzonych przez Piotra Mandrysza, którzy z długo oczekiwanego gola mogli cieszyć się w 71 minucie.

Mimo usilnych prób piłkarze Termaliki nie zdołali doprowadzić do remisu. Trzeba powiedzieć, że wygrana była na wyciągnięcie ręki. Dość powiedzieć, że posiadanie piłki wyniosło w procentach 59 do 41 dla gospodarzy.

Tym samym Stal przesuwa się w ligowej tabeli wyprzedzając zawodników z powiatu tarnowskiego i 1 pkt.

21 sierpnia 2019, godz. 20:00 – Fortuna I Liga
Termalika Bruk-Bet Nieciecza 1:2 PGE FKS Stal Mielec
39. Nowak, 40. Tomasiewicz, 71. Purece

Termalica Bruk-Bet: Budziłek – Grzybek, Putiwcew, de Amo, Miković, Gergel, Jovanović (Purece), Wlazło, Bezpalec (Kamiński), Kalisz (Kiełb)

Trener: Piotr Mandrysz

Stal Mielec: Kiełpin – Stasik, Bielak, Soljić, Getinger, Mak (Żyro), Dobrotka, Nowak, Prokić (Olszewski), Tomasiewicz, Paluchowski (Barisić)

Trener: Artur Skowronek