Fortuna I Liga: Trzecia wygrana “Słoni”. Termalica na czele !

12 wrz 2020, 22:15

W wieczornym meczu soboty objętym terminarzem III kolejki I ligi Termalica Brut-Bet wygrała w Niecieczy z GKS Bełchatów 2-0. To trzecie zwycięstwo w rozgrywkach popularnych “Słoni’, które po nie w pełni rozegranych spotkaniach trzech pierwszych serii usadawiło tą ekipę na pozycji lidera tabeli.

Podopieczni Mariusza Lewandowskiego rozpoczęli tą konfrontację z dużym rozmachem i już w pierwszej połowie powinni rozstrzygnąć ją na swoją korzyść, jednakże zdobyli tylko jednego gola. W 41. min. Gergel wykorzystał płaskie podanie z lewej strony i niezdecydowanie bełchatowskich obrońców, dając  gospodarzom prowadzenie. Wcześniej ten aktywny Słowak mógł się wpisać na listę strzelców w 8. min. oraz 15. min., lecz piłka po jego strzałach mijała światło bramki. Także już po zdobyciu prowadzenia w 44. min. zawodnicy z Niecieczy nie wykorzystali szansy w 44. min. i mimo 10. oddanych strzałów na bramkę rywali schodzili na przerwę ze skromnym prowadzeniem.

Po przerwie nie mający nic do stracenia goście zagrali uważniej i choć nie było klarownych pozycji bramkowych z ich strony stróż bramki miejscowych Loska miał o wiele więcej pracy niż przed przerwą. GKS czekał cierpliwie na swoją szansę, lecz takową otrzymali miejscowi. W 77. min. Żyra za późno zorientował się w zagraniu partnera i wynik w dalszym ciągu dawał zielono-czarnym z Bełchatowa nadzieję na wywiezienie jakiegoś punktu. Końcówka meczu i dodatkowy jego czas należał jednak do Termalicy Bruk-Bet. Po kontrze miejscowych w polu karnym znalazł się Zeman i nie dał szans Lenarcikowi. Gol czeskiego gracza ostatecznie przypieczętował trzecie zwycięstwo “pomarańczowych” w tych rozgrywkach.

TERMALICA BRUK-BET NIECIECZA  2-0   GKS BEŁCHATÓW

Gergel 41. – Zeman 90. (+3)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Wasielewski, De Amo, Putiwcew, Grabowski, Wlazło, Misak (70. Zeman), Stefanik (81. Jovanović), Żyra (89. Bezpalec), Gergel, Orzechowski (81. Śpiewak).

GKS Bełchatów: Lenarcik – Sierczyński, Michalski, Magiera, Szymorek, Gancarczyk (69. Hilbrycht), Pawlik, Wroński (78. Winsztal), Flaszka, Eizenchart (69. Łapiński), Zdybowicz (57. Makuch).