Fortuna I Liga: Warta pokonała Podbeskidzie! Podział punktów w Radomiu

21 sie 2019, 19:44

W pierwszych dwóch dzisiejszych spotkaniach 5. kolejki Fortuna I Ligi Warta Poznań wygrała z Podbeskidziem Bielsko-Biała (2:1), natomiast Radomiak Radom zremisował z GKS-em Jastrzębie (2:2).

Prowadzenie dla zespołu z Wielkopolski już w 10. minucie wywalczył Mateusz Kupczak. 27-letni pomocnik wykorzystał rzut karny podyktowany przez sędziego Wojciecha Mycia. Jeszcze w pierwszej połowie do wyrównania doprowadził jednak zespół z Bielska-Białej, a mianowicie Konrad Sieracki, który pokonał golkipera gospodarzy uderzeniem głową. W drugiej części meczu ponownie na listę strzelców wpisał się Kupczak, tak samo jak za pierwszym razem, wykorzystując rzut karny. Tym samym Warta z dorobkiem 12 punktów i serią czterech zwycięstw z rzędu objęła prowadzenia w tabeli zaplecza PKO Ekstraklasy.

21 sierpnia 2019, godz. 17:00 – Fortuna I Liga
Warta Poznań 2:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała
10. Kupczak (kar.), 82. Kupczak (kar.) – 24. Sieracki

Warta Poznań: Lis – Kiełb, Boczek, Keliba, Jakóbowski, Kuzdra, Długosz, Kupczak, Janicki, Trałka, G. Jaroch

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Polacek – B. Jaroch, Osyra, Komor, Modelski, Danielak, Nowak, Sieracki, Figiel, Sierpina, Roginić

W starciu Radomiaka z Jastrzębiem na prowadzenie jako pierwsi wyszli gospodarze. W 37. minucie po dośrodkowaniu Karwota piłkę do siatki skierował Damian Nowak. Do wyrównania w 55. minucie doprowadził Kamil Adamek, który w sytuacji sam na sam z Kochalskim wykazał się skutecznością i pokonał golkipera z Radomia. W 72. minucie GKS objął prowadzenie w tym meczu po bramce Damiana Tronta. Chwilę później wynik spotkania ustalili miejscowi, a autorem gola został Patryk Mikita, który wykorzystał rzut karny po zagraniu piłki ręką w polu karnym przez jednego z rywali.

21 sierpnia 2019, godz. 17:30 – Fortuna I Liga
Radomiak Radom 2:2 GKS 1961 Jastrzębie

Radomiak Radom: Kochalski – Jakubik, Cichocki, Grudniewski, Abramowicz – Leandro (61′ Michalski), Kaput, Karwot (71′ Górski), Makowski, Mikita (87′ Lewandowski) – Nowak

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik – Kulawiak, Wolniewicz, Bojdys, Gojny – Ali, Mróz (66′ Norkowski), Tront, Jadach (71′ Szczęch) – Wróbel, Adamek (87′ Skórecki)