Fortuna I Liga: Warta pokonała Puszczę i została nowym liderem!

Aktualizacja: 7 lut 2023, 07:13
22 paź 2019, 22:20

Warta Poznań pokonała na wyjeździe Puszczę Niepołomice (2:0) w ramach 14. kolejki Fortuna I Ligi. Zespół z Wielkopolski został tym samym nowym liderem zaplecza PKO Ekstraklasy.

Podopieczni Piotra Tworka na prowadzenie wyszli już w 18. minucie spotkania. Strzelcem bramki otwierającej wynik meczu został Jakub Kiełb. W drugiej odsłonie rywalizacji Warta zdominowała przeciwnika pod względem liczby okazji strzeleckich. Jedną z nich w 82. minucie wykorzystać zdołał Bartosz Kieliba, ustalając tym samym wynik meczu na 2:0.

Dla Warty Poznań było to już ósme zwycięstwo w bieżących rozgrywkach. Po 14. kolejkach Fortuna I Ligi zespół przewodzi w ligowej tabeli z dorobkiem 27 punktów. Tyle samo ma Radomiak, który kilka dni temu zremisował z Olimpią (2:2) i stracił tym samym pozycję samodzielnego lidera. Trzecia aktualnie jest Stal Mielec (25 punktów), która rozegrała jednak o jeden mecz mniej.

Puszcza Niepołomice 0:2 Warta Poznań
18. Kiełb, 82. Kieliba

Puszcza Niepołomice: Górski – Furtak, Stawarczyk, Bartków (84. Bąk), Widejko, Stefanik (67. Nowak), Żytek, Tomalski, Serafin, Żurek, Orłowski (71. Embalo)

Warta Poznań: Lis – Kiełb, Kieliba, Trałka, Grobelny, Jakóbowski (73. Rybicki), Ławniczak, Janicki (77. A. Laskowski), Kupczak, Napołow, Kiklaisz (89. Boczek)