Fortuna I Liga: Warta pokonała Sandecję. Miedź lepsza od Bruk-Betu!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 15:23
21 wrz 2019, 22:35

Mecze w Nowym Sączu i Niecieczy zakończyły sobotnią rywalizację w Fortuna I Lidze. Zwycięstwa odnieśli jednak goście – Warta Poznań pokonała Sandecję (2:1), natomiast Miedź Legnica okazała się lepsza od Bruk-Betu (1:0).

Pierwsza połowa meczu w Nowym Sączu nie przyniosła bramek. Dopiero po przerwie kibice zgromadzeni na stadionie im. Ojca Władysława Augustynka doczekali się większych emocji. W 54. minucie Gracjan Jaroch wyprowadził Wartę na prowadzenie. Kilkanaście minut później podopieczni Piotra Tworka otrzymali rzut karny, który na bramkę zamienił Robert Janicki. Bramkę kontaktową w doliczonym czasie gry zdobył Maciej Małkowski, ale było już za późno, by Sandecja mogła powalczyć jeszcze o remis. Warta Poznań odniosła tym samym szóste zwycięstwo w tym sezonie i utrzymała pozycję lidera zaplecza PKO Ekstraklasy.

Sandecja Nowy Sącz 1:2 Warta Poznań
90+1. Małkowski – 54. Jaroch, 66. Janicki (kar.)

Sandecja Nowy Sącz: Bielica – Piter-Bućko, Szufryn, Flis, Kun, Kanach, Thiago, Danek, Chmiel, Klimowicz, Małkowski

Warta Poznań: LIs – Kiełb, Kieliba, Trałka, Jakóbowski, Fiedosewicz, Ławniczak, Rybicki, Kupczak, Janicki, Jaroch

W starciu drużyn, które jeszcze nie tak dawno rywalizowały w PKO Ekstraklasie górą okazała się Miedź Legnica. Jedyna bramka padła w 64. minucie, a jej autorem został 26-letni estoński obrońca Artur Pikk. Dla podopiecznych Dominika Nowaka, których celem jest powrót na najwyższy poziom rozgrywkowy była to piąta wygrana w tym sezonie, która przybliżyła ich do czołówki Fortuna I Ligi.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:1 Miedź Legnica
64. Pikk

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Dybowski – Grzybek, Putiwcew, de Amo, Miković, Kalisz, Wlazło, Jovanović,Gergel, Gutkovskis, Jelić

Miedź Legnica: Załuska – Danielewicz, Barreno, Łukowski, Purzycki, Ojamaa, Zieliński, Mijusković, Musa, Makuch, Pikk