Fortuna I Liga: Wielkie emocje w Olsztynie! Niespodzianka w Niecieczy

Aktualizacja: 7 lut 2023, 07:29
29 lut 2020, 20:13

Za nami kolejne spotkania 21. kolejki Fortuna I Ligi. Sporo działo się w Olsztynie, gdzie miejscowy Stomil pokonał 4:2 Odrę Opole. Emocji nie brakowało również na pozostałych stadionach.

W spotkaniu GKS Tychy z Sandecją Nowy Sącz pierwsza bramka padła już w 7. minucie. Trafienie dla gospodarzy zaliczył bowiem 23-letni pomocnik Wojciech Szumilas. Goście odpowiedzieli w 32. minucie za sprawą gola Dominika Kuna, który doprowadził do wyrównania. Jeszcze przed przerwą GKS ponownie wyszedł na prowadzenie, a tym razem na listę strzelców wpisał się Łukasz Grzeszczyk.

Po przerwie to Sandecja częściej zagrażała bramce rywala. W 85. minucie drugą żółta kartkę, a w efekcie czerwoną za faul w polu karnym otrzymał Marcin Biernat, a sędzia Sylwestrzak podyktował rzut karny dla gości. Do “jedenastki” podszedł Michal Piter-Bućko i ustalił wynik spotkania na 2:2.

GKS Tychy 2:2 Sandecja Nowy Sącz
7. Szumilas, 38. Grzeszczyk (kar.) – 31. Kun, 87. Piter-Bućko (kar.)

GKS Tychy: Jałocha – Kallaste, Sołowiej, Biernat, Mańka, Steblecki, Szumilas, Grzeszczyk, Daniel, Połap, Lewicki

Sandecja Nowy Sącz: Bielica – Piter-Bućko, Basta, Flis, Danek, Kanach, Walski, Kun, Ogorzały, Chmiel, Gabrych

Znacznie mniej emocji dostarczył natomiast mecz rozgrywany w Bełchatowie. Miejscowy GKS zremisował bezbramkowo z GKS 1962 Jastrzębie po dość nieciekawym starciu. Nieznaczną przewagę mieli co prawda gospodarze, jednak nie byli w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

GKS Bełchatów 0:0 GKS 1962 Jastrzębie

GKS Bełchatów: 1. Lenarcik – 2. Szymorek, 3. Grolik, 7. Bartosiak, 9. Wołkowicz, 14. Biel, 16. Grzelak, 19. Małachowski, 21. Magiera, 59. Zdybowicz, 70. Sierczyński

GKS 1962 Jastrzębie: 81. Pawełek – 6. Norkowski, 7. Skórecki, 10. Ali, 15. Szczepan, 16. Kulawiak, 17. Szymura, 20. Tront, 21. Mróz, 32. Jaroszek, 94. Gojny

Najwięcej emocji było dziś na stadionie w Olsztynie. Kibice Stomilu obejrzeli bardzo ciekawy mecz na otwarcie rundy wiosennej, który może zwiastować walkę o czołowe lokaty przez zespół prowadzony przez Piotra Zajączkowskiego. Pierwszą bramkę w 7. minucie zdobyli jednak goście. Do siatki trafił bowiem Tomas Mikinic, który dobił rzut karny jednego ze swoich kolegów z zespołu. Stomil dość szybko zdołał jednak wyjść na prowadzenie. Najpierw w 12. minucie do wyrównania doprowadził Sam van Huffel, a nieco później gola na 2:1 zdobył 19-letni Jakub Mosakowski.

Po przerwie kibice nadal mogli liczyć na szybki, ciekawy mecz. W 58. oraz 81. minucie dwie bramki z rzutów karnych zdobył Szymon Sobczak, natomiast w 83. minucie gola dla gości zdobył kolejny z młodych graczy, Jarosław Czernysz.

Stomil Olsztyn 4:2 Odra Opole
12. Huffel, 26. Mosakowski, 57. Sobczak (kar.), 81. Sobczak (kar.) – 7. Mikinic, 82. Czernysz

Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Mosakowski, Remisz, Straus – Siemaszko, M. Gancarczyk (74. Skrzecz), Tecław, Van Huffel (84. Hinokio), Pałaszewski (89. Hajda) – Sobczak

Odra Opole: Kuchta – Janus (77. Czernysz), Mikinic (60. Błanik), Bonecki (60. Skrzypczak), Kostrzycki, Kamiński, Piech, Trojak, Janasik, Tabiś, Czyżycki

Jako ostatni na boisko wybiegli gracze Bruk-Bet Termaliki oraz Chojniczanki Chojnice. Pierwsza, bezbramkowa połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy. Mimo wielu ciekawych akcji nie byli oni jednak w stanie zaskoczyć defensywy klubu z Chojnic.

Po przerwie dość niespodziewanie to goście wyszli na prowadzenie. W 56. minucie strzelcem bramki dla Chojniczanki został Mateusz Kuzimski. W doliczonym czasie gry drugie trafienie dla zespołu prowadzonego przez Zbigniewa Smółkę zanotował Marcin Jarch, natomiast chwilę przed końcowym gwizdkiem wynik meczu na 1:2 ustalił Przemysław Szarek.

Bruk-Bet Termalica 1:2 Chojniczanka Chojnice
90+5. Szarek – 56. Kuzimski, 90+1. Rajch

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska – Grabowski, Szarek, Putiwcew, Grzybek, Miković, Jovanović, Bezpalec, Purece, Gergel, Gutkovskis

Chojniczanka Chojnice: Janukiewicz — Wiktorski, Papikyan, Jagiełło, Kuzimski, Mikołajczak, Wachowaik, Paprzycki, Zejdler, Klabnik, Mudra