Fortuna I Liga: Wielkie emocje w Suwałkach! Puszcza lepsza od Wigier

Aktualizacja: 12 kwi 2023, 14:43
7 wrz 2019, 20:12

Puszcza Niepołomice po obfitującym w wielkie emocje spotkaniu pokonała Wigry Suwałki 3:2. Tym samym awansowała na miejsce barażowe o awans do PKO Ekstraklasy.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla przyjezdnych. Już w 17. minucie bramkę dającą prowadzenie zdobył Michał Czarny po sporym zamieszaniu w polu karnym. Okazję do wyrównania miał w 30. minucie Bartczak, jednak jego uderzenie z trudem obronił Górski.

Kilka minut po zmianie stron Puszcza udokumentowała swoją przewagę zdobywając druga bramkę. Jej strzelcem tym razem został Jakub Bąk. Nie obyło się jednak bez kontrowersji, bowiem chwilę wcześniej sędzia nie podyktował rzutu karnego za zagranie piłki ręką przez jednego z graczy gości, po czym Puszcza ruszyła z kontrą i w takich okolicznościach padł gol na 2:0. Kontrowersji nie było jednak w 58. minucie, kiedy strzał w samo okienko oddał Jose Embalo podwyższając prowadzenie klubu z Niepołomic na 3:0.

Kiedy wydawało się, że podopiecznym Tomasza Tułacza nie grozi już nic złego, gola na 1:3 w 80. minucie zdobył Kamil Sabiłło. Chwilę później ten sam zawodnik po dośrodkowaniu Aftyki pokonał po raz drugi golkipera Puszczy i w ostatnich minutach meczu dość niespodziewanie zrobiły się wielkie emocje. Puszcza nie dała sobie jednak odebrać zwycięstwa, utrzymując do końca wynik 3:2.

Wigry Suwałki 2:3 Puszcza Niepołomice
80. Sabiłło, 83. Sabiłło – 17. Czarny, 54. Bąk, 58. Embolo

Wigry Suwałki: Kąkolewski – Diallo, Sołdecki, Aftyka, Matuszewski, Joel Huertas, Łapiński, Bartczak, Piekarski, Sosnowski, Sauczek

Puszcza Niepołomice: Górski – Czarny, Stępień, Bąk, Tomalski. Stefaik, Serafin, Stawarczyk, Mikołajczyk, Sitek, Embalo