Fortuna I Liga: Wygrana Radomiaka, spadek Wigier Suwałki

2 lip 2020, 20:04

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu Fortuny I Ligi Radomiak Radom pokonał 3:1 Wigry Suwałki, które tracą obecnie piętnaście punktów do miejsca gwarantującego utrzymanie.

W spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy w trzynastej minucie objęli prowadzenie Patryk Mikita, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali.
W kolejnych minutach Radomiak przeważał jednak nie potrafił udokumentować tego bramką. W drugiej połowie dość niespodziewanie do wyrównania doprowadził zespół z Suwałk, który odzyskał piłkę w środkowej strefie, a całą akcję wykończył Denis Gojko. Chwile później znakomitą okazję na prowadzenie mieli goście jednak Żebrakowski z ostrego konta nie trafił w światło bramki. W 71. minucie Radomiak wyszedł na prowadzenie po uderzeniu głową Damiana Nowaka. Wynik na dwie minuty przed regulaminowym czasem gry ustalił Rafał Makowski.

Radomiak Radom – Wigry Suwałki 3:1 (1:0)