Fortuna I Liga: Wysoka wygrana GKS-u Tychy! Zwyciężyła również Miedź Legnica

10 sie 2019, 20:20

GKS Tychy pokonał aż 4:1 Odrę Opole w ramach 3. kolejki Fortuna I Ligi. Zwycięstwo przed własną publicznością odniosła też Miedź Legnica, która z kolei pokonała Chrobry Głogów 2:1.

W starciu GKS-u z Odrą od pierwszych minut na murawie działo się całkiem sporo. Swoich szans nie zdołali jednak wykorzystać Skrzypczak, Kristo i Piątkowski. Na pierwszą bramkę kibicom przyszło poczekać do 42. minuty. Wtedy to na strzał z ponad 30 metrów zdecydował się Mateusz Czyżycki, który dał Odrze prowadzenie. Gospodarze jeszcze przed przerwą zdołali jednak odpowiedzieć za sprawą trafienia Macieja Mańki i do przerwy utrzymywał się remis 1:1.

Po przerwie zobaczyliśmy popis strzelecki w wykonaniu gospodarzy. Kilka minut po zmianie stron Dario Kristo pokonał Krysiaka mocnym strzałem i ponownie GKS prowadził w tym meczu. W 72. minucie po faulu w polu karnym Słabego sędzia podyktował rzut karny dla miejscowych, który na bramkę zamienił Łukasz Grzeszczyk. Wynik spotkania w 88. minucie ustalił Łukasz Moneta, który chwilę wcześniej zameldował się na murawie zmieniając Stebleckiego.

GKS Tychy 4:1 Odra Opole
44. Mańka, 48. Kristo, 72. Grzeszczyk (kar.), 88. Moneta – 42. Czyżycki

GKS Tychy:
Jałocha – Mańka, Biernat, Kowalczyk, Szeliga – Kristo, Daniel – Połap (46. K. Piątek), Grzeszczyk, Steblecki (84. Moneta) – Piątkowski (80. Kasprzyk)

Odra Opole:
Krysiak – Janasik, Żemło, Wypych, Słaby – Adamec, Czyżycki – Janus (56. Błanik), Bonecki (74. Mikinić), Wdowik (70. Wróblewski) – Skrzypczak

Nieco mniej bramek padło w Legnicy, ale na brak emocji kibice zgromadzeni na stadionie nie mogli narzekać. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się jednak dla zespołu z Głogowa. W 12. minucie po podaniu piętą Lebedyńskiego piłkę do siatki skierował Michał Pawlik, otwierając tym samym wynik meczu. Spadkowicz z PKO Ekstraklasy tuż przed przerwą zdołał odpowiedzieć na utratę bramki za sprawą trafienia Marquitosa.

W drugiej części spotkania Miedź walczyła o drugą bramkę, ale w 58. minucie fatalnie spudłował Sabala, a nieco później z dystansu strzelił Danielewicz, ale skuteczną interwencją popisał się Szromnik. Dopiero w 88. minucie piłka znalazła drogę do bramki, gdy po sporym zamieszaniu w polu karnym uderzył ją głową Roko Mislov, dając tym samym zwycięstwo gospodarzom.

Miedź Legnica 2:1 Chrobry Głogów