Fortuna I Liga: Wysokie zwycięstwo Miedzi nad Stomilem!

Aktualizacja: 31 sty 2023, 12:31
18 paź 2019, 22:44

Miedź Legnica pokonała aż 4:1 Stomil Olsztyn w ostatnim z piątkowych spotkań 14. kolejki Fortuna I Ligi. Dzięki temu wyprzedziła dzisiejszego rywala w tabeli i awansowała do strefy barażowej o awans do PKO Ekstraklasy.

Pierwszą bramkę w dzisiejszym meczu zdobył w 25. minucie Mateusz Gancarczyk, wyprowadzając Stomil na prowadzenie. Niedługo później do wyrównania zdołał jednak doprowadzić Marcin Warcholak uderzeniem zza pola karnego. Jeszcze przed przerwą prowadzenie dla spadkowicza z Ekstraklasy wywalczył Łotysz, Valerijs Sabala.

Na początku drugiej odsłony rywalizacji trafienie na 3:1 zaliczył Jakub Łukowski, po strzale z dystansu. Wynik spotkania w 84. minucie ustalił z kolei Dawid Kort, pieczętując tym samym zwycięstwo swojego zespołu.

Miedź Legnica 4:1 Stomil Olsztyn
33. Warcholak, 45. Sabala, 49. Łukowski, 84. Kort – 25. Gancarczyk

Miedź Legnica: Załuska – Byrtek, Marquitos, Łukowski (68. Kort), Purzycki (86. Danielewicz), Warcholak, Sabala, Ojaama, Zieliński, Mijusković, Śliwa (62. Makuch)

Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Remisz, Biedrzycki, Mosakowski – Pałaszewski, Waldemar Gancarczyk – Mateusz Gancarczyk (60. Molloy), Lech (75. Cetnarski), Siemaszko (65. Skrzecz) – Sobczak