Fortuna I Liga: Wysokie zwycięstwo Podbeskidzia! Warta lepsza od Wigier

11 sie 2019, 20:16

Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało przed własną publicznością Stal Mielec 4:1 w 3. kolejce Fortuna I Ligi. W innym spotkaniu Warta Poznań okazała się lepsza od Wigier Suwałki (2:1).

W 11. minucie na prowadzenie wyszła Stal Mielec. Fatalny błąd przy próbie wybicia piłki popełnił Martin Polacek i z całego zamieszania skorzystał Adrian Paluchowski, który dał gościom prowadzenie. Podbeskidzie do wyrównania doprowadziło w 35. minucie po strzale z około 20 metrów Karola Danielaka.

Po przerwie trafienie na 3:1 zanotował Danielak, tym razem po podaniu Modelskiego. 27-letni napastnik Górali do siatki rywali piłkę skierował również w 72. minucie. Wynik spotkania na 4:1 w doliczonym czasie gry ustalił z kolei Ivan Martin Gomez, pieczętując tym samym drugie zwycięstwo Podbeskidzia w tym sezonie.

Podbeskidzie Bielsko Biała 4:1 Stal Mielec
35. Danielak, 62. Danielak, 72. Danielak, 90+3. Ivan Martin Gomez – 11. Paluchowski

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Polacek – Jaroch, Bashlai, Osyra, Modelski – Danielak (87′ Ivan Martin Gomez) Sieracki, Figiel, T. Nowak, Sierpina (90+2 Rzuchowski) – Roginić

Stal Mielec: Kiełpin – Olszewski, Urbańczyk, Dobrotka, Gettinger – Tomasiewicz, Bielak, Solijć, B. Nowak (67′ Mak), Janoszka (55′ Prokić) – Paluchowski (70′ Barisić)

W drugim dzisiejszym spotkaniu Warta Poznań okazała się lepsza od Wigier Suwałki. Pierwsze trafienie dla gości w 18. minucie zanotował nowy zawodnik, Wiktor Długosz. Kilka minut po zmianie stron prowadzenie podwyższył Gracjan Jaroch, który wykorzystał składną akcję całego zespołu. Jedyną bramkę dla Wigier zdobył w ostatnich minutach meczu Michał Żebrakowski.

Wigry Suwałki 1:2 Warta Poznań
87. Żebrakowski – 18. Długosz, 49. Jaroch

Wigry Suwałki: Kąkolewski – Sołdecki, Aftyka, Huertas, Łapiński (68. Gierach), Najemski, Bartczak (57. Sabiłło), Piekarski, Karankiewicz, Sosnowski (57. Żebrakowski), Sauczek

Warta Poznań: Lis – Kiełb, Boczek, Kieliba, Grobelny (82. Cierpka), Jakóbowski (82. Rybicki), Kuzdra, Długosz (59. Gardzielewicz), Kupczak, Janicki, Jaroch