Fortuna I liga: Wysokie zwycięstwo Puszczy Niepołomice!

29 mar 2019, 20:00

Puszcza Niepołomice pokonała aż 3:0 Chrobry Głogów w ramach 26. kolejki Fortuna I ligi. Tym samym podopieczni Tomasza Tułacza przerwali passę pięciu ligowych spotkań bez zwycięstwa.

Gospodarze na prowadzenie wyszli w 13. minucie meczu. Rzut karny na bramkę zamienił doświadczony Piotr Stawarczyk. Kilka minut później odpowiedzieć na trafienie rywala mógł Chrobry, jednak wypożyczony z Cracovii Kamil Pestka nie zdołał wyrównać stanu spotkania nienajlepszym uderzeniem głową.

Po zmianie stron miejscowi zdołali podwyższyć prowadzenie w 71. minucie spotkania. Marcin Orłowski uderzył po długim słupku, czym nie dał szans na skuteczną interwencję Mateuszowi Abramowiczowi. Parę chwil później Puszcza otrzymała kolejny rzut karny, do którego tym razem podszedł Łukasz Szczepaniak i pewnym strzałem ustalił wynik meczu na 3:0.

Puszcza Niepołomice 3:0 Chrobry Głogów