Fortuna I Liga: Zagłębie Sosnowiec pokonało Stomil Olsztyn. Dwa trafienia Patryka Małeckiego!

30 sie 2019, 19:52

Zagłębie Sosnowiec wygrało na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn 3:1 na inaugurację 7. kolejki Fortuna I Ligi. Dwie bramki dla spadkowicza z PKO Ekstraklasy zdobył Patryk Małecki.

Już w 7. minucie piłkę do bramki gości skierował Rafał Remisz, ale sędzia dopatrzył się pozycji spalonej i trafienia nie uznał. Chwilę później już zgodnie z przepisami gola dającego prowadzenie zdobył Grzegorz Lech, który dobił uderzenie Artura Siemaszki. Zagłębie dość szybko zdołało odpowiedzieć na to trafienie, bowiem w 26. minucie doświadczonego Piotra Skibę pokonał Patryk Małecki, wykorzystując podanie od Szymona Pawłowskiego. Jeszcze przed przerwą gospodarze mieli okazję do ponownego objęcia prowadzenia, ale rzutu karnego po faulu Quentina Seedorfa na Bartłomieju Niedzieli nie wykorzystał strzelec pierwszej bramki, Grzegorz Lech.

W drugiej części spotkania do bramki trafiali już tylko gracze z Sosnowca. Najpierw w 60. minucie zrobił to Małecki, a następnie w końcówce meczu jego wynik ustalił Pawłowski. Tym samym Zagłębie odniosło trzecie zwycięstwo w tym sezonie i zrównało się punktowo z dzisiejszym rywalem (oba zespoły mają ich po 10).

30 sierpnia 2019, godz. 17:30 – Fortuna I Liga
Stomil Olsztyn 1:3 Zagłębie Sosnowiec
11. Lech – 26. Małecki, 60. Małecki, 90. Pawłowski

Stomil Olsztyn: Skiba – Bucholc, Mosakowski, Remisz, Kubaň – Biedrzycki, Pałaszewski, Lech (82. Cetnarski), Siemaszko (79. Hajda), Niedziela (67. Hinokio) – Sobczak

Zagłębie Sosnowiec: Perdijić – Ryndak, Radkowski, Polczak, Seedorf (46. Słomka), Nawotka , Hołota, Stewart (55. Sinior), Małecki (80. Bilenkyi), Pawłowski – Piasecki