Fortuna I Liga: Zwycięstwa Sandecji i Odry. Podbeskidzie nowym liderem!

Aktualizacja: 6 lut 2023, 15:31
22 lis 2019, 20:18

Za nami kolejne spotkania 19. kolejki Fortuna I Ligi. Trzy punkty do swojego dorobku dopisali dziś zawodnicy Sandecji Nowy Sącz, Odry Opole oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Pierwsza odsłona rywalizacji na stadionie w Legnicy pomiędzy Miedzią a Sandecją, pomimo nieznacznej przewagi gospodarzy nie przyniosła bramek. Te padły zaś tuż po wznowieniu gry po przerwie przez sędziego Lasyka. Najpierw do siatki piłkę skierował Maciej Korzym, a chwilę później prowadzenie gości podwyższyć zdołał Radosław Kanach. Trzecie trafienie dla Sandecji z 67. minuty było natomiast autorstwa Michała Walskiego. Dla zawodników Dominika Nowaka honorowe trafienie w doliczonym czasie gry zanotował Valerijs Sabala.

Miedź Legnica 1:3 Sandecja Nowy Sącz
90+3. Sabala – 46. Korzym, 52. Kanach, 67. Walski

Miedź Legnica: Załuska – Barreno, Kort, Łukowski, Purzycki, Ojamaa, Zieliński, Mijusković, Musa, Makuch, Pikk

Sandecja Nowy Sącz: Bielica – Piter-Bućko, Szufryn, Flis, Kun, Walski, Kanach, Thiago, Chmiel, Gabrych, Korzym

W starciu Puszczy Niepołomice z Odrą Opole, kibice zgromadzeni na stadionie również doczekali się wielu bramek. Pierwszą z nich w 25. minucie zdobył zawodnik gospodarzy, Jose Embalo. Odpowiedź Odry przyszła błyskawicznie, bowiem w 27. minucie gola dającego wyrównanie zdobył Krzysztof Janus. Decydujące trafienie w drugiej połowie należało do podopiecznych Piotra Plewni, a mianowicie Sebastiana Boneckiego, który zagwarantował drużynie z Opola cenne trzy punkty.

Puszcza Niepołomice 1:2 Odra Opole
25. Embalo – 27. Janus, 59. Bonecki

Puszcza Niepołomice: Niemczycki – Stępień, Stawarczyk, Czarny, Widejko, Kotica, Żytek, Tomalski, Serafin, Sitek, Embalo

Odra Opole: Rosa- Bonecki, Blanich, Trojak, Czyżycki, Janus, Janasik, Kamiński, Wypych, Wdowich, Piech

Sporo działo się także w Bielsku-Białej, gdzie Podbeskidzie podejmowało Chojniczankę Chojnice. Gospodarze jako faworyt tego starcia przez długi czas nie prezentowali się zbyt dobrze na tle niżej notowanego rywala. W efekcie do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Dopiero w drugiej odsłonie rywalizacji zespół Krzysztofa Brede na prowadzenie wyprowadzić zdołał Filip Modelski. W 69. minucie po bramce Karola Danielaka mieliśmy już 2:0 dla miejscowych i wiele wskazywało na to, że zostaną oni nowym liderem ligi. Trochę niepokoju w szeregi gospodarzy wlał jednak stracony w 82. minucie gol, którego zdobył Mateusz Kuzimski, wykorzystując rzut karny. Ostatecznie Podbeskidzie sięgnęło jednak po trzy punkty, które dają im fotel lidera zaplecza PKO Ekstraklasy.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 Chojniczanka Chojnice
57. Modelski, 69. Danielak – 82. Kuzimski

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Polacek – Jaroch, Bashlai, Osyra, Modelski – Danielak, Sieracki (56′ Sopoćko) Rakowski (86′ Ubbink, 90′ Hilbrycht)) Figiel, Sierpina – Roginić

Chojniczanka Chojnice: Janukiewicz – Michalski, Bartosiak Mudra – Paprzycki, Wolski, Mikołajczak (56′ Drozdowicz) Podgórski, Papikyan (74′ Żukowski) – Surdykowski, Kuzimski