Fortuna I liga: Zwycięstwa Stali i Sandecji! Lider nieznacznie lepszy od outsidera

30 mar 2019, 21:09

Za nami sobotnie spotkania Fortuna I ligi. Kluby z czołówki zgodnie wygrały swoje spotkania, co oznacza, że niewiele zmieniło się na szczycie tabeli. O awans do LOTTO Ekstraklasy z drugiej pozycji w dalszym ciągu walczą ŁKS, Stal i Sandecja.

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu Wigry Suwałki przegrały 0:1 z wyżej notowaną Stalą Mielec. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 24. minucie Bartosz Nowak. Wczorajsze zwycięstwo ŁKS-u nad Podbeskidziem B-B (3:0) oznaczało, że podopieczni Artura Skowronka musieli dzisiaj wygrać, by utrzymać kontakt z beniaminkiem I ligi. Zadanie zostało wykonane zgodnie z planem, w związku z czym strata do łódzkiego klubu nadal wynosi 5 punktów.

W podobnej sytuacji była dziś Sandecja Nowy Sącz, która także walczy o awans do Ekstraklasy, z której została zdegradowana przed rokiem. Zawodnicy Tomasza Kafarskiego gościli dziś zespół Warty Poznań i nie pozwolili, by rywal wrócił do stolicy Wielkopolski z choćby jednym punktem. Zadbali o to Dominik Kun oraz Michal Piter-Bucko, których bramki dały gospodarzom komplet punktów. Dla Warty jedyną bramkę zdobył Wojciech Fadecki. Tym samym Sandecja po 26. kolejce zajmuje 4. pozycję z dorobkiem 43 punktów i startą punktu do Stali oraz 6 oczek do ŁKS-u.

W meczu pomiędzy Chojniczanką a Bruk-Bet Termaliką padł remis 1:1. Na prowadzenie z rzutu karnego gości wyprowadził w 71. minucie Piotr Wlazło, jednak kilka minut później do wyrównania doprowadził Damian Piotrowski. Oba zespoły plasują się w środku tabeli Fortuna I ligi z bezpieczną przewagą nad strefą spadkową.

Wysokie zwycięstwo w Opolu odniósł z kolei GKS Katowice. Zawodnicy Dariusza Dudka pokonali bowiem Odrę aż 4:0. Bramki dla gości zdobyli David Anon, Tymoteusz Puchacz, Adrian Błąd oraz Paweł Baranowski, który zanotował trafienie samobójcze. Dzięki temu zwycięstwu Gieksa zmniejszyła stratę do bezpiecznego miejsca do 4 punktów (15. Bytovia ma 28 punktów).

Skromne zwycięstwo nad ostatnią w tabeli Garbarnią odniósł natomiast Raków Częstochowa, który wykonał kolejny krok w stronę Ekstraklasy. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył w 35. minucie Andrzej Niewulis. Przewaga Rakowa nad drugim ŁKS-em niezmiennie wynosi 12 punktów, z kolei trzecia Stal traci do lidera 17 oczek. Na przeciwnym biegunie tabeli Fortuna I ligi znajduje się Garbarnia, która z 20 punktami zamyka stawkę.

W pozostałych spotkaniach kolejki Stomil Olsztyn zremisował 1:1 z GKS-em Jastrzębie a GKS Tychy pokonał 1:0 Bytovię Bytów.