Fortuna I Liga: Zwycięstwo GKS-u Jastrzębie. Podział punktów w Niecieczy

Aktualizacja: 12 kwi 2023, 14:31
14 wrz 2019, 21:12

Remisem zakończyło się dzisiejsze starcie Fortuna I Ligi pomiędzy Bruk-Bet Termaliką Niecieczą a Wartą Poznań (1:1). Zwycięstwo odniósł z kolei GKS Jastrzębie, który pokonał Chrobrego Głogów.

W pierwszej odsłonie starcia pomiędzy Bruk-Bet Termaliką a Wartą Poznań nieznaczną przewagę mieli przyjezdni. Szczególnie aktywny pod bramką “Słoni” był Robert Janicki, który miał kilka okazji by dać prowadzenie swojej drużynie. Za każdym razem czujny między słupkami był jednak Łukasz Budziłek. Na początku drugiej połowy dość niespodziewanie to gospodarze zdołali jednak objąć prowadzenie za sprawą trafienia Chorwata Mateja Jelicia. Warta dość długo walczyła o gola wyrównującego i zdobyła go w 87. minucie. Jego autorem został Mateusz Kupczak, który wykorzystał rzut karny.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 Warta Poznań
47. Jelić – 87. Kupczak (kar.)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Budziłek (27. Dybowski) – Grzybek, Putiwcew, de Amo, Miković – Kalisz (87. Wasielewski), Kamiński, Wlazło, Bezpalec (63. Jovanović), Gergel – Jelić

Warta Poznań: Lis – Kiełb, Kieliba, Trałka, Jakóbowski (65. Napołow), Fedosewicz, Ławniczak, Rybicki (81. Adrian Laskowski), Kupczak, Janicki – Jaroch (70. Kiklaisz)

W starciu GKS-u Jastrzębie z Chrobrym Głogów przez długi czas utrzymywał się wynik bezbramkowy. Dopiero w 83. minucie gola dającego zwycięstwo gospodarzom zdobył Kamil Adamek. Dla podopiecznych Ivana Djurdjevicia była to zarazem siódma porażka w bieżących rozgrywkach, która utwierdziła ich na miejscu w strefie spadkowej. GKS awansował z kolei na pozycję dającą baraże o PKO Ekstraklasę.

GKS 1962 Jastrzębie 1:0 Chrobry Głogów
83. Adamek

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik – Mazurkiewicz, Jaroszek, Bojdys, Gojny, Skórecki (66. Skórecki), Tront, Mróz (56. Norkowski), Ali, Wróbel, Żak (78. Szczęch)

Chrobry Głogów: Szromik – Stolc, Praznovsky, Michalec, Ratajczak, Ziemann, Mandrysz (72. Drewniak), Diduszko, Kozak, Benedyczak, Lebedyński