Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Franciszek Smuda poprowadzi klub z LOTTO Ekstraklasy?

Franciszek Smuda poprowadzi klub z LOTTO Ekstraklasy?

0

Były selekcjoner reprezentacji Polski, Franciszek Smuda jest głównym kandydatem to zastąpienia Andrzeja Rybarskiego na ławce trenerskiej Górnika Łęczna.

Od pewnego czasu w środowisku piłkarskim pojawiały się informację, że popularny “Franz” może wrócić do zawodu. Najczęściej jednak wskazywano Widzew Łódź jako jego ewentualnego pracodawcę.

Górnik Łęczna za kadencji Rybarskiego nie radzi sobie zbyt dobrze. W dotychczasowych 17 spotkaniach trwającego sezonu LOTTO Ekstraklasy zdobył zaledwie 14 punktów i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. “Zielono-Czarni” przegrali cztery ostatnie mecze ligowe, tracąc w nich aż 13 bramek przy zaledwie 2 strzelonych.

Franciszek Smuda przebywa obecnie na wczasach w Meksyku, ale za kilka dni będzie już w kraju. Przed wylotem powiedział dla Przeglądu Sportowego, że szuka pracy i zapewnił, że jego oczekiwania finansowe, nie są tak wysokie, jak niektórzy myślą: – Chcę pracować i pracę znajdę. Wiem, że byli zainteresowani, lecz obawiali się – zupełnie niepotrzebnie – wielkich zarobków, których niby oczekuję. Spokojnie, chodzę po ziemi – mówił Smuda.

Komentarze