Francja wygrywa z Danią. Bohaterem meczu Kyliana Mbappe

26 lis 2022, 18:57

Drugim sobotnim meczem w grupie D był pojedynek Francja – Dania. Na Stadium 974 w Dosze lepsi okazali się Trójkolorowi, którzy wygrali dzięki bramkom Kyliana Mbappe (2:1). Warto dodać, że arbitrem głównym tego spotkania był Polak – Szymon Marciniak.

Kylian Mbappe najlepszym piłkarzem w meczu Francja – Dania

Mecz Francja – Dania zaczął się niemrawo. Od początku przeważali Trójkolorowi, ale nie byli w stanie wypracować sobie na tyle dużej przewagi, aby umieścić piłkę w siatce swoich rywali. Bliski wpisania się na listę strzelców był piłkarza Juventusu Adrien Rabiot. Piłkę po strzale głową w ostatniej chwili zatrzymał jednak Kasper Schmeichel.

Swoje szanse w ciągu początkowych 45 minut mieli również Antoine Griezmann oraz Kylian Mbappe. Pierwszy zmarnował jednak swoją okazję i strzelił zbyt słabo, aby pokonać duńskiego golkipera. Z kolei Mbappe posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką. Tym samym drużyny schodziły do szatni przy wyniku 0:0.

Obraz gry zmienił się po zmianie stron. Obie drużyny przyśpieszyły, a w 61. minucie na listę strzelców wpisał się wspomniany wcześniej Kylian Mbappe. Utalentowany Francuz wykreował świetną okazję wraz z Theo Hernandezem i w efektowny sposób wpakował futbolówkę do siatki Kaspera Schmeichela.

Podopieczni Didiera Deschampsa z prowadzenia cieszyli się tylko kilka chwil. W 68. minucie wyrównał bowiem Andreas Christensen, który najwyżej wyskoczył do piłki przy dośrodkowaniu Joachima Andersena, a następnie głową skierował piłkę do bramki pilnowanej przez Hugo Llorisa.

Ostatnie słowo w sobotnim starciu należało jednak do Francuzów. Ponownie zabłysnął Kylian Mbappe, który został bohaterem Trójkolorowych. Za akcję bramkową warto pochwalić również Antoine’a Griezmanna, który posłał znakomite podanie w pole karne Duńczyków.