Francja wysoko ogrywa Bułgarię, Legionista kończy mecz z bramką

7 paź 2016, 22:57

Francja pokonała 4:1 Bułgarię w meczu eliminacji do Mistrzostw Świata 2018. Honorową bramkę dla gości zdobył piłkarz Legii Warszawa, Michaił Aleksandrow.

Niespodziewanie gospodarze tegorocznych Mistrzostw Europy rozpoczęli starcie z Bułgarią od szybkiej straty gola. W 6. minucie rzut karny na gola zamienił zawodnik warszawskiej Legii – Michaił Aleksandrow. W dalszej fazie gry kontrolę nad boiskowymi wydarzeniem przejęli Francuzi, wyrównując stan meczu w 23. minucie, bramkę dla Trójkolorowych zdobył Kevin Gameiro. Trzy minuty później było już 2:1, a na listę strzelców wpisał się Payet. W 38. min. błąd Bułgarów z zimną krwią na bramkę zamienił Antoine Griezmann, podwyższając prowadzenie. Po przerwie Bułgarzy wciąż nie potrafili odnaleźć się na boisku, co gospodarze wykorzystali w 59. minucie – ponownie na listę strzelców wpisał się aktywny dzisiejszego wieczoru Kevin Gameiro. Do końca meczy wynik nie uległ zmianie i Francuzi zgarnęli zasłużone trzy punkty.

W wyjściowej jedenastce Bułgarów na to spotkanie znalazł się przedstawiciel Lotto Ekstraklasy – Michaił Aleksandrow. Pomocnik Legii Warszawa otworzył wynik meczu, wykorzystując pewnie rzut karny. Zawodnik przebywał na boisku do 76. minuty, kiedy to został zmieniony przez Nedeleva. Całe spotkanie na ławce rezerwowych Bułgarów przesiedział inny przedstawiciel Lotto Ekstraklasy – Simeon Słaczew.

Francja 4:1 (3:1) Bułgaria