Francuski skrzydłowy na celowniku Rakowa Częstochowa!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:38
27 maj 2019, 19:06

Beniaminek LOTTO Ekstraklasy szykuje wzmocnienia przed startem nowego sezonu. Wśród obserwowanych piłkarzy znalazł się zawodnik rumuńskiego Sepsi OSK – Bryan Nouvier.

23-letni lewy skrzydłowy pochodzący z francuskiego Metz, na boiskach ligi rumuńskiej występuje od sierpnia 2015 roku. Przeniósł się wówczas z rezerw FC Metz do CFR Cluj, w barwach którego zanotował łącznie 87 występów (5 bramek i 9 asyst). Po trzech latach spędzonych w klubie, z którym zdobył Puchar Rumunii (sezon 15/16) oraz Mistrzostwo Rumunii (sezon 17/18) trafił w ramach wypożyczenia do wspomnianego Sepsi OSK. Spędził tam cały sezon 18/19, notując łącznie 22 występy (4 bramki i 3 asysty). Jego zespół na koniec rozgrywek rumuńskiej Liga 1 (najwyższy poziom rozgrywkowy) zajął 6. pozycję (ostatnią w grupie mistrzowskiej). Mistrzem kraju, drugi rok z rzędu został CFR Cluj.

Kontrakt Brayana Nouviera z mistrzem Rumunii obowiązuje do końca czerwca tego roku, co oznacza, że Raków Częstochowa mógłby pozyskać tego zawodnika za darmo. Portal “transfermarkt” wycenia mierzącego 1,77m piłkarza na 500 tys. euro.