Francuzi przejechali się po Frankowskim. “Stracił grunt pod nogami”

15 sty 2024, 20:06

Przemysław Frankowski nie zaliczył najlepszego występu w niedzielny wieczór przeciwko PSG. Jego RC Lens przegrało przed własną publicznością 0:2, a reprezentant Polski nie wykorzystał rzutu karnego. Media nie zostawiły na nim za to suchej nitki, co w jego przypadku nie zdarza się zbyt często.

Pechowy mecz Frankowskiego z PSG

Przemysław Frankowski w obecnym sezonie jest jedną z kluczowych postaci RC Lens. Reprezentant Polski jak dotąd wystąpił w 22 spotkaniach, w których strzelił trzy bramki i zanotował trzy asysty. Jego gol w ostatniej kolejce fazy grupowej LM w starciu z Sevillą pozwoli francuskiej ekipie zagrać wiosną w Lidze Europy.

Niestety, 28-latek nie będzie zbyt dobrze wspominał ostatniego meczu Ligue 1. W niedzielny wieczór RC Lens przegrało na własnym stadonie 0:2 z PSG. Spotkanie mogło się potoczyć zupełnie inaczej, ale w 7. minucie Frankowski nie wykorzystał rzutu karnego.

Media krytyczne wobec Frankowskiego

Poza pudłem z 11 metrów, Frankowski generalnie nie zaliczył najlepszego występu. – Przegrał pojedynek z Gianluigi Donnarummą. Ta akcja miała bardzo duże znaczenie. Stracił grunt pod nogami, szczególnie po wyrzuceniu Jonathana Gradita. Kilkukrotnie wystawiany był na prawdziwą próbę – ocenił jego grę dziennik “L’Equipe”.

Portal 90min.com jeszcze dosadniej podsumował występ Polaka.Zmarnował rzut karny, który mógł odmienić losy spotkania. Miał trudności w bronieniu z Bradleyem Barcolą. Był nieskuteczny w drugiej połowie. Miał więcej zadań defensywnych, aby zrekompensować nieobecność Jonathana Gradita – oceniono.

Wskutek tej porażki, RC Lens w dalszym ciągu zajmuje ósme miejsce w tabeli Ligue 1. PSG z kolei pewnie prowadzi z przewagą ośmiu punktów nad drugą Niceą.

Piątkowski ze świetnym debiutem w Granadzie. “Szef defensywy”