Futsal Masters: Remis LEX Kancelarii Słomniki na inaugurację turnieju

31 sie 2017, 16:01

Dziś we Wrocławiu rozpoczyna się turniej Futsal Masters. Na Halę Orbita przyjechało osiem zespołów, które o zwycięstwo powalczą do niedzieli. Pierwszym spotkaniem futsalowych zmagań było starcie fińskiego Ilves FS Tampere z LEX Kancelarią Słominiki.

Od samego startu ciekawe akcje prezentowali gracze ze Słomników. Już w pierwszych minutach meczu żółtą kartkę obejrzał Antti Teittinen. Więcej akcji ofensywnych przeprowadzali Polacy, jednak gracze z Tampere nie dawali tak łatwo dotrzeć do bramki. Dopiero w siódmej minucie po koszmarnym błędzie bramkarza Leo Rantanena trafił Sergyi Koval i było 1:0. Ośmiokrotni mistrzowie Finlandii odpowiedzieli po trzech minutach trafieniem Lauri Savolainena. Beniaminka Futsal Ekstraklasy na prowadzenie po wyprowadził Adam Wędzony i to LEX Kancelaria Słomniki prowadziła do przerwy 2:1.

Druga odsłona rozpoczęła się od trafienia Dawida Porębskiego na 3:1. LEX Kancelaria Słomniki nadal przeważała, ale strzały nie trafiały w bramkę rywali. Po szybkiej kontrze fińskiej drużyny i podaniu Rafaela Giorgio akcję znakomicie wykończył Juha-Pekka Torvinen. Wtedy Ilves FC nawiązało kontakt z zespołem z Małopolski. W ostatnich minutach zawodnicy z Tampere podjęli ryzyko i grali bez bramkarza. To przyczyniło się do bramki Simo Martiskainena w 38. minucie. W ostatnich sekundach wywalczyć zwycięstwo próbowali jeszcze futsaliści ze Słomników, ale strzał Adama Wędzonego świetnie wybronił Rantanen i spotkanie zakończyło się wynikiem 3-3.

Partnerem medialnym turnieju Futsal Masters 2017 jest polski-sport.pl.