Futsal: Reprezentacja Polski jedzie na mistrzostwa Europy!

26 wrz 2017, 20:40

To jest wielki dzień dla polskiego futsalu! Reprezentacja Polski po 16 latach w końcu pojedzie na mistrzostwa Europy! W bardzo emocjonującym barażu “Biało-czerwoni” okazali się lepsi od faworyzowanych Węgrów…

Pierwszy mecz na Węgrzech nasi piłkarze przegrali 1:2, ale rewanż należał już do nich. Po sześciu minutach prowadziliśmy już 2:0 i w tym momencie mieliśmy awans. Niestety, radość nie trwała długo po już po kolejnych siedmiu minutach był remis i to Węgrzy byli bliżej europejskiego czempionatu. Tak też zakończyła się pierwsza, bardzo emocjonująca połowa. W drugiej Polacy dominowali i prowadzili już 5:2 i 6:3. Niestety, na 25 sekund przed końcem “Madziarzy” strzelili czwartego gola i potrzebowali już tylko jednego trafienia by wyeliminować Polaków. Tak na szczęście się nie stało i to “Biało-czerwoni” w dniach 30 stycznia – 10 lutego 2018 roku będą grali na mistrzostwa Europy w Słowenii.

Losowanie grup odbędzie się już w piątek o godzinie 12:00. Dla Polski to dopiero drugi start w ME. Po raz pierwszy graliśmy 16 lat temu.

Polska 6-4 Węgry
Rafał Franz 6, 6, Sebastian Wojciechowski 27, Michał Kubik 32, 34, Dominik Solecki 36 – Norbert Horváth 8, Zoltán Dróth 14, 40, Ádám Hosszú 36