Futsal: Wisła Krakbet Kraków mistrzem Polski!

31 maj 2015, 20:21

W spotkaniu decydującym o mistrzostwie Polski Wisła Krakbet Kraków zmierzyła się z Gattą Active Zduńska Wola. Po emocjonującym meczu Biała Gwiazda zwyciężyła i po raz drugi w historii zdobyła tytuł.

Wisła Krakbet Kraków po roku przerwy ponownie została mistrzem Polski. W meczu, który decydował o tytule, lider tabeli czterema bramkami pokonał Gattę Active Zduńska Wola.

Gospodarze doskonale rozpoczęli mecz szybko obejmując kilkubramkowe prowadzenie. Wisła do szatni schodziła wygrywając 5:0. Drugą część świetnie rozpoczęli goście, którzy aby sięgnąć po pierwszy w historii tytuł musieli zwyciężyć pod Wawelem.

Koty ze Zduńskiej Woli w przeciągu kilku minut ze stanu 0:5 doprowadzili do wyniku 3:5. Jednak w 28. minucie przepięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Adrian Pater i goście stracili animusz. W końcówce Wiślacy z zimną krwią kontrowali wicelidera i ostatecznie zwyciężyli 7:3.

Przypomnijmy, że już wcześniej brązowy medal zapewnił sobie ustępujący mistrz kraju Rekord Bielsko-Biała

Wisła Krakbet Kraków – FT Gatta Active Zduńska Wola 7:3 (5:0)