Futsal: Zwycięstwo Polaków na otwarcie mistrzostw Europy U-19!

Aktualizacja: 17 sty 2023, 12:03
8 wrz 2019, 18:51

Reprezentacja Polski do lat 19 w futsalu pokonała w pierwszym spotkaniu fazy grupowej mistrzostw Europy Rosję 3:2.

Podopieczni Łukasza Żebrowskiego w czwartej minucie stracili bramkę po uderzeniu Pawieła Karpowa. Do wyrównania w 11.minucie doprowadził Krzysztof Iwanek, a sześć minut później wynik podwyższył Jakub Raszkowski, W 32.minucie rzut karny na bramkę zamienił Bartosz Borowik. Kilka sekund później Rosjanie zdobyli bramkę kontaktową jednak do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Polacy mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Polska – Rosja 3:2
Iwanek 11, Raszkowski 17, Borowik 32 (k) – Karpow 4, 33

Polska: 1. Krzysztof Iwanek – 4. Michał Groń, 7. Jakub Raszkowski, 10. Bartosz Borowik, 14. Konrad Jekiełek oraz 20. Tomasz Warszawski – 3. Mateusz Prokop, 5. Mateusz Matlęga, 6. Paweł Piór, 8. Piotr Matras, 9. Tomasz Palonek, 11. Paweł Lisiński, 12. Patryk Puzio, 13. Maksymilian Lewandowski.

W kolejnym spotkaniu Biało-Czerwoni zmierzą się 9 września o godzinie 19:00 z Portugalią, a dwa dni później podejmować będą gospodarzy mistrzostw reprezentację Łotwy (godzina 19:00).