Gikiewicz ma odejść z Augsburga. Wszystko przez klauzulę i… kontuzję

Wiele wskazuje na to, że Rafał Gikiewicz pożegna się po tym sezonie z Augsburgiem. Wszystko za sprawą klauzuli zapisanej w jego kontrakcie. Jako że na skutek kontuzji Polak nie zdoła rozegrać 25 meczów w Bundeslidze, nie zostanie uruchomiona opcja automatycznego przedłużenia umowy.

Pechowa kontuzja Gikiewicza

Rafał Gikiewicz od ponad miesiąca nie pojawił się w bramce Augsburga w ligowym spotkaniu. Wszystko za sprawą dość poważnej kontuzji barku, na skutek której opuścił pięć kolejnych meczów Bundesligi. “Kicker” przekazał, że Polak najprawdopodobniej nie wróci już na boisko w tym sezonie.

Absencja w najbliższym spotkaniu z Borussią Dortmund będzie miała inne konsekwencje. Chodzi o fakt, że Gikiewicz nie zdoła zaliczyć 25 występów w tym sezonie, co było podstawą do automatycznego przedłużenia jego kontraktu. Obecnie na dwie kolejki przed końcem ma 23 mecze na koncie.

Gikiewicz ma odejść z Augsburga

Jako że Gikiewicz według “Kickera” ma opuścić starcie z Borussią, nie będzie w stanie spełnić głównego wymogu, dzięki któremu nie musiałby się przejmować negocjacjami kontraktowymi. Jego obecna umowa wygasa wraz z końcem czerwca i nic nie wskazuje na to, aby miała zostać automatycznie przedłużona.

Na ten moment wydaje się, że dla Gikiewicza będzie to ostatni sezon w Augsburgu. Kilka miesięcy temu Polak rozmawiał z klubem na temat rocznego kontraktu z opcją przedłużenia o 12 miesięcy, ale taka oferta jak dotąd się nie pojawiła. Co więcej, władze bawarskiej ekipy planują sprowadzić Finna Dahmena, któremu kończy się kontrakt w Mainz.

Fiorentina w finale Ligi Konferencji. Strzeliła gola w 129. minucie meczu

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA