Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga GKS budowany na nowo. Zmiany kadrowe w Katowicach

GKS budowany na nowo. Zmiany kadrowe w Katowicach

0
Foto: mkskluczbork.pl

W zakończonych w niedzielę rozgrywkach Nice 1 ligi GKS Katowice znalazł się na 5. miejscu w tabeli. Klub rozpoczyna budowę drużyny na kolejne sezony. W związku z tym zapadły pierwsze decyzje personalne dotyczące składu kadry.

W związku z tym GKS nie przedłuży wygasających kontraktów Patryka Procka, Macieja Wierzbickiego, Tomasza Mokwy, Tomasza Foszmańczyka i Bartłomieja Kalinkowskiego. Po okresie wypożyczeń do swoich macierzystych klubów wracają Kamil Słaby i Oktawian Skrzecz. Z GKS-em żegna się także Andreja Prokić, który związał się umową z innym klubem.

Już wcześniej zapadła decyzja o tym, że nie zostaną przedłużone kontrakty Armina Cerimagicia, Wojciecha Kędziory i Dawida Plizgi. Wolną rękę w poszukiwaniu klubu otrzymał Grzegorz Goncerz.

– W nowym sezonie GKS ma walczyć o najwyższe cele. Po dokonaniu weryfikacji zawodników m.in. pod kątem planowanego systemu gry, zdecydowaliśmy się na głęboką przebudowę zespołu. Podjęliśmy już pierwsze decyzje o pożegnaniu niektórych zawodników. W najbliższym czasie zapadną kolejne decyzje personalne. Oczywiście, priorytetem pozostaje dla nas praca nad wzmocnieniem drużyny. Prowadzimy intensywne rozmowy z kandydatami do gry w GKS-ie – podkreśla Tadeusz Bartnik, dyrektor sportowy piłkarskiej sekcji klubu.

Źródło: BP GKS Katowice

 

Komentarze