Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga GKS Jastrzębie inwestuje w młodzież

GKS Jastrzębie inwestuje w młodzież

0

Sztab szkoleniowy klubu Fortuna 1 Liga postanowił włączyć do pierwszego składu dwóch dobrze rokujących piłkarzy z akademii piłkarskiej tj. Przemysława Pastuszka oraz Dawida Chochulskiego.

Przemysław Pastuszka jest nominalnym środkowym obrońcą, w tym sezonie rozegrał 15 spotkań (wszystkie w pełnym wymiarze czasowym) w zespole juniorów, występującej w I lidze wojewódzkiej A1, w których zdobył 7 bramek. Wystąpił też w trzech meczach Pucharu Polski podokręgu Rybnik, zdobywając jednego gola. Ostatecznie bilans zawodnika w tym sezonie to 1620 rozegranych minut i 8 zdobytych bramek.

Dawid Chochulski, który gra na pozycji defensywnego pomocnika, podobnie jak Pastuszak, wystąpił w 15 meczach zespołu A1 Junior (1305 minut), trzech meczach Pucharu Polski (270 minut, 1 gol) oraz w jednym meczu ligowym ligi B1 Junior Młodszy (65 minut, 1 gol), co składa się na ogólny bilans 1640 rozegranych minut i dwóch zdobytych bramek.

Ponadto kontrakty z GKS-em Jastrzębie podpisało także sześciu innych juniorów: Daniel Gryman, Filip Łukasik, Andrzej Kłoda, Jakub Janusz, Krystian Kaczmarczyk i Daniel Szymczak.

Komentarze