GKS Katowice wygrywa we własnej hali

Aktualizacja: 26 sty 2023, 10:36
27 lis 2019, 20:31

GKS Katowice we własnej hali podjęli MKS Będzin i to oni wygrali całe spotkanie. Oczywiście nie obyło się bez problemów i niewiele brakowało aby to goście wynieśli z tego spotkana trzy punkty.

Spotkanie rozpoczęło się od przewagi gospodarzy (4:2). Set toczył się na wyrównanym poziomie ale na prowadzeniu cały czas była drużyna z Katowic (9:7). Partia nabrała tempa dopiero w połowie, gdy gospodarze zaczęli zdobywać coraz większą przewagę (16:12), a chwilę później (19:14). Wysokie prowadzenie siatkarze z Katowic utrzymali do samego końca, prowadząc (20:16), (23:19). Ostatecznie set, na korzyść gospodarzy zakończył się wynikiem (25:20).

Kolejna odsłona spotkania również rozpoczęła się od przewagi gospodarzy (3:1).  Przewaga ta nie trwała długo bo po chwili na pierwsze w tym meczu prowadzenie wyszli siatkarze z Będzina (7:3). Przyjezdni powiększyli swoją przewagę do  (11:4) a następnie wpadli w kłopoty i zaczęli tracić punkty (11:7). Chwilę później na wysokie prowadzenie wyszła drużyna z Będzina (14:10). Nie trwało to jednak długo i siatkarze GKS-u wyrównali wynik (14:14). W końcowej fazie seta na prowadzenie wyszli siatkarze MKS Będzin (22:20) i to oni ostatecznie wygrali ta partię (25:23).

Trzeci set zaczął się od remisu (3:3). Drużyna z Katowic wyszła na dwu punktowe prowadzenie przy wyniku (9:7). Równa gra obu drużyn pozwoliła gościom na wyrównanie wyniku (10:10). Będzinianie rozpędzeni wygraną w poprzednim secie wyszli na prowadzenie (15:13). Gospodarze nie dali za wygraną i wyrównali wynik (18:18) a następnie wyszli na prowadzenie (21:18). Ostatecznie trzeciego seta wygrali siatkarze GKS-u Katowice, wygrywając (25:22).

Kolejny, czwarty już set zaczął się od prowadzenia gospodarzy (4:1). Przewaga którą na wstępie wypracowali siatkarze GKS-u Katowice dalej się utrzymywała (8:5). Po chwili ekipa z Będzina wyrównała wynik (9:9) i set zaczął toczyć się punkt za punkt (14:14). Czwarta część spotkanie zbliżała się do końca a na tablicy wyników cały czas widniał remis (19:19). Po chwilowej grze na przewagi, wynikiem (27:25)  czwartą partię oraz cały mecz wygrała drużyna GKS Katowice.

GKS Katowice – MKS Będzin 3:1 (25:21, 23:25, 25:22, 27:25)

GKS Katowice: Nowakowski, Szymański, Musiał, Zniszczoł Firlej, Jarosz, Fijałek, Buchowski, Kohut, Szymura, Drzazga, Kwasowski, Gregorowicz, Watten

MKS Będzin: Gunia, Buczek, Haduch, Ratajczak, Dryja, Fayazi, Pająk, Sobański, Superlak, Fornal, Potera, Schmidt, Faryna, Wieczorek, Macheta, Semeniuk, Prokopiuk, Wierciński, Sossenheimer