GKS i Rozwój zgarnęły 3 punkty!

19 mar 2016, 18:47

W 22. kolejce katowickie zespoły odniosły zwycięstwa. GKS pokonał u siebie Pogoń Siedlce 1:0, a Rozwój zwyciężył w Chojnicach 3:1.

W Katowicach z początku inicjatywę przejęli gospodarze, ale przewagi nie potrafili w znacznym stopniu wykorzystać. Pierwszą dogodną sytuację do objęcia prowadzenia mieli katowiczanie. Jednak Goncerz strzelił nad bramkę Pogoni. Goście niedługo po tym oddali pierwsze celne uderzenie, ale w sam środek bramki, więc Kuchta poradził sobie z tym strzałem.

Niestety w drugiej połowie obraz gry niczym się nie różnił od pierwszej – przede wszystkim dużo niecelnych zagrań. Piłkarze katowickiego klubu zagrozili rywalom w 55. minucie, kiedy to znowu uderzał Goncerz. Ale i tym razem futbolówka minęła bramkę gości.

Kilkanaście minut później swe szanse mieli także S. Duda i Flis, ale ani jeden, ani drugi nie wyprowadzili swej drużyny na prowadzenie.

Gospodarze dopięli swego w 74. minucie. Trzeba przyznać, że w tej akcji katowiczanom sprzyjało szczęście. Misztal wybił niefortunnie wybił piłkę pod nogi Zembrowskiego, a ten dokończył akcję.

Katowiczanie dzięki trzem punktom przesunęli się na 6. lokatę. Pogoń pozostała trzynasta.

I liga, 22. kolejka
GKS Katowice – Pogoń Siedlce 1:0 (0:0)
71. Zembrowski

Składy:
GKS Katowice: Kuchta, Czerwiński, Praznovsky, Kamiński, Flis, Bębenek, Wołkowicz (81. Leimonas), Pielorz, Burkhardt (40. S. Duda), Iwan, Goncerz
Pogoń Siedlce: Misztal, Augustyniak, Zembrowski, Żytko, Chyła, Jonkisz, Dybiec (61. Osoliński), Paczkowski, Świerblewski, Rybicki (80. Dzięgielewski), A. Duda (70. Gołębiewski)

Z kolei w drugim spotkaniu kibice zobaczyli pierwszego gola już w pierwszej połowie. Na listę strzelców wpisał się Adam Czerkas, który pokonał golkipera gospodarzy w 32. minucie.

Piłkarze Chojniczanki, po ponad 15 minutach od wznowienia gry w drugiej połowie, doprowadzili do remisu. Gola w 62. minucie zdobył Patryk Mikita.

Od 84. minuty gospodarze grali w “10” i rywale zamierzali wykorzystać przewagę. Najpierw w 86. minucie futbolówkę za plecy Podleśnego skierował Kozłowski, który pojawił się na murawie kilka minut wcześniej. Trzy minuty wcześniej ten sam piłkarz ustalił końcowy wynik meczu.

Dzięki zwycięstwu Rozwój awansował na 14. pozycję. Piłkarze z Chojnic pozostali na 12. miejscu.

Chojnice Chojniczanka – Rozwój Katowice 1:3 (0:1)