GKS Tychy znów zwycięski na własnym obiekcie

25 mar 2017, 16:59

Piłkarze GKS-u Tychy pokonali Drutex-Bytovię Bytów 1-0 w meczu 23. kolejki Nice I ligi. Zwycięskiego gola w końcówce meczu zdobył Mateusz Grzybek.

Nieznacznym faworytem meczu przed pierwszym gwizdkiem arbitra był zespół GKS-u Tychy. Pierwsza połowa nie dostarczyła wielu wrażeń kibicom zgromadzonym na pięknym Stadionie Miejskim w Tychach. W drużynie gospodarzy zagrozić bramce gości starali się m.in. Eugen Zasavitchi czy też Jakub Świerczok.

W drugiej odsłonie padła jedyna bramka dzisiejszego spotkania. W 84. minucie tyszanie wykonywali rzut rożny. Piłka po dośrodkowaniu od Marcina Radzewicza została wybita poza pole karne, lecz za nim stał Mateusz Grzybek i strzałem z dystansu pokonał golkipera gości. Początkowo bramka została uznana kapitanowi GKS-u Łukaszowi Grzeszczykowi. Piłka po uderzeniu Grzybka odbiła się od poprzeczki i wyszła w pole, a głową do siatki skierował ją Grzeszczyk. Jak się później okazało futbolówka przekroczyła linię bramkową już po uderzeniu z dystansu.

GKS Tychy cały czas jednak musi gonić rywali. Tyszanie jeszcze nie opuścili strefy spadkowej, lecz są tego celu już bardzo blisko. Drutex-Bytovia poniosła już ósmą porażkę w ciągu 10 spotkań i konsekwentnie osuwają się w tabeli.

GKS Tychy – Drutex-Bytovia 1:0 (1:0)

1:0 Grzybek 84′