Glik-skała! Monaco gromi w meczu na szczycie!

4 lut 2017, 19:43

Kamil Glik rozegrał kolejne kapitalne spotkanie, a jego AS Monaco rozbiło na własnym stadionie w hicie 23. kolejki Ligue 1 Niceę 3:0 i umocniło się na prowadzeniu w tabeli.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, często nawet z lekkim wskazaniem na goście, ale świetnie dysponowany w dniu dzisiejszym blok defensywny Monaco prowadzony przez Kamila Glika był ścianą nie do przebycia.

W drugiej połowie z kolei do ataku ruszyli gospodarze i to z o wiele lepszym skutkiem aniżeli napastnicy Nicei. Strzelanie w 47. minucie rozpoczął Valere Germain. Kwadrans po wznowieniu gry wynik podwyższył Falcao, a drugą asystę w meczu zaliczył Benjamin Mendy. Wicelidera Ligue 1 na 10 minut przed końcem po raz drugi dobił Falcao.

W tabeli ligi francuskiej Monaco z dorobkiem 52 punktów umocniło się na prowadzeniu i ma trzy “oczka” przewagi nad drugą Niceą.