Glik nie zatrzymał Starej Damy. Rekord Buffona

20 mar 2016, 16:44

W derbowym spotkaniu 30. kolejki Serie A Juventus pokonał swoich rywali zza miedzy 4:1. W 4. minucie meczu Gianlugi Buffon pobił rekord minut czystego konta w Serie A.

Faworyt spotkania był tylko jeden – Juventus. Stara Dama oprócz pokazania kto rządzi w Turynie chciała jeszcze zmazać planę z rewanżowego starcia z Bayarnem Monachium.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane. Obie ekipy grały ostro, nie odkładając nogi i walczać o każdy metr boiska. Efektem tego były zółte kartki, których aż pięć pokazał arbiter dzisiejszego spotkania w pierwszej połowie meczu.

Drużyny długo nie potrafiły wypracować sobie stuprocentowej okazji. Dopiero w 31. minucie gdy nieczysto przed polem zatrzymany został Paul Pogba sędzia podyktował dla podopiecznych Maxa Allegriego rzut wolny, a Kamila Glika ukarał żółtym kartonikiem. Do piłki podszedł sam poszkodowany i fantastycznym uderzeniem nad murem pokonał bramkarza rywali.

W 42. minucie było już 2:0. Mario Mandzukić na czterdziestym metrze odegrał piłkę do Samiego Khediry, a ten pognał z nią sam w kierunku bramki obok osłupionych defensorów Torino i podwyższył wynik spotkania.

W pierwszej połowie więcej bramek nie padło i Juventus schodził do szatni z fanstyczną zaliczką 2:0.

Drugą część gry od mocnego akcentu rozpoczęli gospodarze. Alex Sandro nieczysto zatrzymał w polu karnym Bruno Peresa i sędzia wskazał na wapno. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Belotti i wpakował piłkę do siatki.

Z kolei w 55. minucie rzut karny powinien otrzymać Juventus po tym jak bezpardonowo zatrzymany został Cuadrado, ale sędzia nie zdecydował się wskazać na jedenastkę. Chwilę później powinien być juz remis. Maxi Lopez pokonał Gigiego Buffona, ale aribter spotkania odgwizdał spalonego. Jak pokazały powtórki ofsajdu nie bylo.

Pięć minut później Juventus podwyższył prowadzenie. Tym razem bramkę zdobył Alvaro Morata, ale kapitalną robotę w tej sytuacji wykonał Paul Pogba, który zaliczył asystę.

W 77. minucie swoją drugą bramkę zdobył Hiszpański napastnik. Wychowankowi Realu Madryt asystował po raz drugi dziś strzelec pierwszej bramki, Paul Pogba. Dziesięć minut później pomocnik Starej Damy, Sami Khedira za swoje niesportowe zachowanie obejrzał czerwoną kartkę.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:1. Turyn pozostał biało-czarny. Jednak wszystko pozostało w cieniu rekordu Buffona. Włoski bramkarz w 4. minucie spotkania pobił rekord czystego konta w Serie A. Od dziś wynosi on 974 minutuy.