Gol Artura Sobiecha w meczu z Herthą Berlin

8 kwi 2016, 22:20

Hannover zremisował 2:2 z Herthą Berlin w 29. kolejce Bundesligi. Całe spotkanie rozegrał Artur Sobiech, który w 18. minucie zdobył swoją czwartą bramkę w tym sezonie.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęło się dla drużyny gospodarzy, którzy już w 3. minucie za sprawą gola Vedada Ibisevica objęli prowadzenie. W 7. minucie Hannover mógł doprowadzić do wyrównania, ale piłka po strzale Manuel Schmiedebach otarła się o słupek. Swoich kolegów w 18. minucie wyręczył Artur Sobiech, który mocnym strzałem w prawy górny róg bramki nie dał najmniejszych szans bramkarzowi.

W drugiej połowie częściej przy piłce znajdowali się zawodnicy Herthy, ale to Hannover w 58. minucie wyszedł na prowadzenie.  Kenan Karaman przeprowadził doskonałą akcję z Manuel Schmiedebach i mieliśmy 2:1 dla Hannoveru. W 72. minucie Salomon Kalou z bliskiej odległości pokonał bramkarza Hannoveru, ustalając statecznie wynik spotkania na 2:2.

Mimo tego remisu Hannover nie poprawił swojej fatalnej sytuacji w tabeli niemieckiej Bundesligi. Drużyna Artura Sobiecha nadal zajmuje ostatnie miejsce i aby opuścić strefę spadkową potrzebuje 10 punktów. Hertha Berlin jest 3. z 49. oczkami zgromadzonymi na swoim koncie.

Hertha Berlin 2 – 2 Hannover 96

Bramki: 3′ Ibisevic, 18′ Sobiech, 58′ Schmiedebach, 72′ Kalou

Składy: Hertha: Jarstein – Pekarik, Stark, Langkamp, Plattenhardt – Weiser (57′ Darida), Skjelbred, Cigerci (71′ Schieber), Haraguchi – Ibisević, Kalou.

Hannover: Zieler – Sakai, Milosević, Anton, Prib (79′ Sorg) – Schmiedebach, Sane – Bech (54′ Karaman), Kiyotake, Sarenren-Bazee (74′ Gulselam) – Sobiech.

Żółte kartki: Kalou, Weiser, Langkamp (Hertha) oraz Bech, Sarenren-Bazee, Schmiedebach, Gulselam (Hannover).