Gol Gytkjaera dla Danii!

Aktualizacja: 25 sty 2023, 10:16
15 paź 2019, 22:01

Napastnik Lecha Poznań strzelił bramkę w towarzyskim spotkaniu z Luksemburgiem. Ekipa ze Skandynawii pokonała swoich rywali 4:0.

Christian Gytkjaer pojawił się na boisko w 61. minucie, kiedy to zastąpił swojego rodaka – Kaspera Dolberga. Już kilka minut po wejściu na murawę zawodnik występujący w PKO Ekstraklasie popisał się świetnym uderzeniem głową dającym ustalenie wyniku.

Wcześniej dwie bramki zanotował właśnie Dolberg, który na listę strzelców wpisał się w  21. i 59. minucie. Worek z bramkami otworzył z kolei Martin Barihwaite (13. minuta).

Dla zawodnika Kolejorza to piąty mecz w kadrze w tym roku. Jest to również czwarty gol Gytkjaera w narodowych barwach. Wcześniej drogę do siatki rywali znalazł w meczach eliminacji do Mistrzostw Europy ze Szwajcarią i Gibraltarem.