Gol samobójczy przesądził o wyniku spotkania w Krakowie

Aktualizacja: 3 lut 2022, 12:24
4 gru 2016, 17:45

W niedzielnym meczu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy Cracovia zremisowała z Górnikiem Łęczna 1:1.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze i cały czas prowadzili grę. W 26. minucie Szczepaniak znalazł się z piłką przed bramką przeciwka i już skłał się do strzału, lecz jego akcję wślizgiem zakończył Sasin. Chwilę później mocny strzał z dystansu oddał Wójcicki ale futbolówka przeleciała tuż nad poprzeczką. Choć Cracovia przeprowadzała więcej akcji ofensywnych, to niewiele z tego wynikało, gdyż w polu karnym przeciwnika brakowało im skuteczności. Obu drużynom wyraźnie brakowało pomysłu na grę i przed przerwą żadnej z nich nie udało się trafić do siatki, ani oddać nawet groźngo strzału i pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowo.

W drugiej części meczu obraz gry zupełnie się zmienił, obie drużyny były bardziej aktywne, przeważali jednak gospodarze i w 66. minucie wynik spotkania pięknym strzałem otworzył Krzysztof Piątek. Z prowadzenia Cracovia nie cieszyła się jednak długo. W 72. minucie po dograniu Piesio, piłkę chciał wybić Miroslav Covilo, jednak niechcący wpakował ją do własnej bramki i tym samym doprowadził do wyrównania. Mimo zaciętej walki gospodarzom nie udało się już zmienić wyniku tego spotkania i mecz zakończył się remisem 1:1.

Bramki: 66′ Piątek, 72′ Covilo

Żółte kartki: 20′ Szmatiuk, 43′ Deleu, 66′ Piątek, 74′ Covilo