Gole Polaków zagranicą!

29 cze 2020, 08:13

W miony weekend na liście strzelców w ligach zagranicznych zapisał się m.in. Robert Lewandowski i Mariusz Stępiński.

W Bundeslidze Bayern rozgrywał swój ostatni mecz w sezonie. Polak trafił do siatki po rzucie karnym podyktowanym w 71. minucie po faulu Guilavogiu na Cuisance. Było to trzecie trafienie dla Monachijczyków, którzy ostatecznie zwyciężyli z Wolsfburgiem 4:0.

Dobrze zaprezentował się też Mariusz Stępiński. W rozgrywkach Serie A, gdzie Hellas Verona Polaka rywalizowała na wyjeździe z US Sassuolo. Polak w 51. minucie znalazł się w polu karnym, gdzie dobrze zastawił się przed obrońcą i wystawił futbolówkę Lazoviciowi, który bez problemów trafił do siatki. Chwilę później gola wyrównującego zdobył jednak Boga.

Przyjezdni wciąż atakowali. Tym razem to Lazović odegrał piłkę na długi słupek w kierunku Stępińskiego, który klatką trafił do siatki gospodarzy.

Ostatecznie obie drużyny zdobyły punkt po remisie 3:3.